EMUI 10: Co je distribuovaná technologie?

EMUI 10 byl oficiálně představen na konferenci Huawei Developer Conference 2019, která je vybavena novým uživatelským rozhraním, funkcemi a distribuovanou technologií, která by měla přinést revoluci v celkové uživatelské zkušenosti.

Dr. Wang Chenglu, prezident oddělení softwarového inženýrství v Huawei Consumer Business Group, uvedl, že EMUI10 je průkopníkem v distribuovaných technologických aplikacích, které poskytují zážitek ze všech podmínek.

Podle Huawei nová distribuovaná technologie umožňuje EMUI 10 podporovat HD videohovory mezi více zařízeními. Uživatelé mohou provádět audio a video hovory kdykoli a kdekoli. V případě příchozího hovoru si mohou uživatelé vybrat odpověď pomocí inteligentního reproduktoru. Nebo, pokud se jedná o videohovor, mohou odpovídat prostřednictvím televizoru, zařízení namontovaného na vozidle nebo dokonce poslat videonahrávku v reálném čase z dronu, aby si přátelé a rodina mohli také užívat nádherné scenérie.

Při práci mohou chytrý telefon a počítač sdílet obrazovky, takže data lze snadno vyměňovat pomocí drag-and-drop umožněné revoluční distribuovanou technologií.

Chcete-li využít distribuovanou technologii, je třeba nejprve virtualizovat hardwarové možnosti každého zařízení. Jinými slovy, to, co je zařízení schopno, například pokud jde o jeho displej, kameru, mikrofon nebo reproduktor, není založeno na samotném zařízení, ale spíše na sdíleném fondu zdrojů. Tímto způsobem může být každé zařízení vylepšeno o požadované funkce nebo hardwarové schopnosti z fondu zdrojů nebo sdílením jejich schopností s jinými zařízeními. Proto mohou být různá zařízení pro uživatele a aplikace sloučena do jednoho.

Společnost Huawei navíc uvedla, že při vytváření spojení mezi více zařízeními přijala vynikající míru zabezpečení. Proto lze k jiným uživatelským zařízením připojit pouze zařízení s autentizací uživatele a také komunikace mezi zařízeními je šifrována pomocí end-to-end a tím je zajištěna vysoká bezpečnost při přenosu dat.

Autor: Lukáš

Zdroj: HuaweiCentral

Štítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.