EMUI 10 : Co je nového v Huawei verzi Android Q

Jeden z prvních úniků softwaru Huawei příští generace ukazuje drobné vylepšení.

 Společnost odvedla kus tvrdé práce na další verzi svého softwaru EMUI, který je založen na připravovaném Android Q. Toto je aktualizace, kterou uvidíme později v tomto roce. Huawei nedávno potvrdil, že i přes všechny současné potíže ze strany americké vlády bude stále moci používat Android Q. Takže se dostane do Vašich P30 a spoustu dalších telefonů, stejně jako aktualizace zabezpečení. Specifika jsou zatím trochu nejasné, ale přinejmenším společnost učinila tento veřejný závazek a EMUI 10 bude tvořit velkou část práce v příštích krocích společnosti.

A díky nedávnému úniku neoficiální firmwarovou aktualizací od FunkyHuawei, máme svojí první možnost se podívat na software, který bude pravděpodobně uveden jako první na Mate 30 v průběhu tohoto roku. Je to velmi předběžné vydání, i když pozoruhodně stabilní na software, který nebude k dispozici cca ještě další 3-4 měsíce. To znamená, že tam je zatím určitě ještě pár chyb, ale nemusíte se bát. Tyto chyby v pozdějším vydání na Vašich strojích nebudou.

Jemné vizuální změny

Vizuální změny v EMUI 10 zatím nejsou ve srovnání s předchozí verzí softwaru Huawei příliš nápadné. Uniklých fotkách firmwaru, P30 Pro stále vypadá a funguje podobně jako na Android 9 Pie.

Přepínání úloh

Samotné EMUI má nové logo, ale rozhraní je v podstatě v souladu s tím, co si pamatujeme z verze 9.1 s jasnými bílými a modrými odstíny.

Největšími vizuálními změnami jsou zatím widgety počasí, které mají v porovnání s předešlou verzí upravený barevný efekt. A to se projevuje i v aplikaci Weather. Rozevírací seznam rychlého nastavení byl také vylepšen novým efektem černého přechodu, který ve skutečnosti vypadá poněkud divně, když jsou nastavení zakázána, zůstává jen tmavě šedý text na černém pozadí. Což hodně splývá s pozadím.

Navigační gesta Huawei jsou stále tady a funguje stejně jako dříve – což je vlastně to samé jako veškerá gestická navigace společnosti Google v aplikaci vanilla Android Q. Animace s přepínáním úloh je nyní trochu chytřejší, s příjemnější animací.
Jsou tu také některé velmi zmatněné barvy a design vylepšení na některých z vestavěných aplikací Huawei je, zkrátka vidět, že se jedná o software, který není docela konečný. Také můžete vidět, že tapety na domovské obrazovce mají zvláštní cik-cak vzor, ​​který jsme viděli v předchozích verzích EMUI.

Také tato sestava zobrazuje informace o falešné verzi na stránce „O aplikaci“, která je běžná pro verze před vydáním na telefonech Huawei. Namísto čtení EMUI 10, firmware předstírá, že je to vlastně verze 9.1 běžící na Huawei P10. Obvykle se to děje kvůli zmatení, aby se zabránilo úniku informací o připravovaném softwaru a telefonech. Pokud načteme systémovou informační aplikaci, můžeme jasně vidět, že je to ve skutečnosti Android Q – Android 10.0, API úroveň 28.

Osvěžená aplikace fotoaparátu Leica

Nová aplikace pro fotoaparáty EMUI 10 má většinou vizuální změny, přičemž největší rozdíl je v tom, že se mění písmo a ikony. Nové uživatelské rozhraní fotoaparátu je však mnohem více v souladu se zbytkem EMUI. Fyzika posouvání mezi různými režimy fotoaparátu se zdá být hladší, stejně jako mírně přepracovaná úroveň přiblížení přepíná na pravé straně.

Dlouhotrvající „živé“, „hladké“ a „standardní“ možnosti barev v dřívějších aplikacích Huawei fotoaparátů byly nahrazeny obrovským množstvím možností filtrů, což výrazně změnilo vzhled vašich fotografií. K dispozici je také nový posuvník intenzity, který vám umožní ovládat sílu filtru – vítaný doplněk s přihlédnutím ke všemu, co se týče starých barevných variant Leica.


Kromě toho, že funkce aplikace fotoaparátu, která se zdá zatím do značné míry beze změny. Tak tam žádné významné nové funkce fotoaparátu, zatím vidět nejsou. Namísto toho se zdá, že se Huawei zaměřil na přepracování svého ovládání a modelování ve fotoaparátu v této rané výstavbě. Je pravděpodobné, že uvidíme ty, nové vychytávky až ve finální verzi při představení série Mate 30.

To je asi vše, co se dá říct o EMUI 10. Samozřejmě, stále je ještě brzy na nějaké závěry ohledně systému. Určitě tam je dostatek příležitostí pro více vzrušující změn. Uvidíme, co nám naservírují při oficiálním vydáním někdy v září nebo v říjnu. Určitě budou další a další podrobnější úniky, jak se bude blížit datum vydání.

Očekává se, že EMUI 10, založený na systému Android Q, bude představen v příští generaci telefonu Mate od společnosti Huawei.

Autor: Lukáš

Zdroj:AndroidCentral

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.