EMUI 10: Přepracovává uživatelské rozhraní ve stylu Magazine

Díky EMUI 9 se Huawei začal zaměřovat na estetiku uživatelského rozhraní a zavedením EMUI 10 společnost posunula tento koncept na další úroveň. A je opravdu vidět? Že to Huawei s novým EMUI myslí smrtelně vážně.

Magazine style

Nový styl Magazine představený v EMUI 10 organizuje obrazovku podobnou stylem, jaký můžete vídat v časopisu včetně oblasti nadpisů, bílého prostoru a zvýraznění příběhu. Zároveň umožňuje vlastní rozvržení a umožnuje vytvořit rovnováhu mezi interaktivním a informativním obsahem.

Při práci je celé uživatelské rozhraní založeno na algoritmech umělé inteligence (AI), které analyzují rozložení obrazu, automaticky vypočítávají polohu zaostření obrazu podle různého těžiště každého obrázku a poté určují nejlepší umístění pro zobrazení textu na obrázku podle jeho preferencí. Titulek tak mohl zobrazit více obsahu bez blokování klíčového prvku fotografie.


Účinek této úpravy celého stylu lze vidět v nabídce Nastavení, Kontakty, Poznámky, panelu Oznámení a na dalších částech uživatelského rozhraní. Také animace systému jsou nyní ve srovnání s předchozí verzí plynulejší.

Toto je jedna z klíčových funkcí EMUI 10 a celou oficiální verzi doplním, až budou oficiálně spuštěny beta verze EMUI 10.

Co si o tomto novém stylu myslíte?

Autor:Lukáš

Zdroj:HuaweiCentral

Štítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.