EU se připravuje na legalizaci jediného portu pro smartphony a další elektronická zařízení. Jak to ovlivní Huawei?

Nabíjení tabletu a smartphonu / Zdroj fotografie: Huawei

Je vysoce pravděpodobné, že zákonodárci EU a její členské státy schválí jednotný port pro chytré telefony, sluchátka, tablety a další elektroniku do začátku příštího roku. Uvedl to poslanec, který za tento zákon zodpovídá. Apple s jeho Lightingem tuto iniciativu velmi ostře kritizuje. A jak na to reagují ostatní výrobci?

Ostatní výrobci si s tím moc hlavu nelámou. Většina Android výrobců využívá USB Type-C už dlouhodobě. Huawei není výjimka, ba naopak, implementuje tuto technologii všude, kde se dá. V každém gadgetu od Huawei, který mám, je USB Type-C, takže bych se divil, kdyby Huawei něco namítal.

Každopádně celý zákon není jen o portu USB Type-C, jde o mnohem více. Například o technologii nabíjení, kdy smartphony se Snapdragonem využívají Quick Charge, kdežto ty od Huawei SuperCharge. I tohle se bude muset sjednotit, což už by mohlo Huawei ovlivnit. Minulý rok jsme se dočkali prvních zpráv, že Huawei, Oppo a Xiaomi pracují na jednotném nabíjení, ale od té je zatím ticho po pěšině.

Uživatelé iPhonů a Androidů si dlouho stěžovali na nutnost používat různé nabíječky. iPhone se nabíjí pomocí rozhraní Lighting, kdežto Android telefony USB Type-C, již od roku 2018. Podle dostupných informací z roku 2018 polovina uživatelů smartphonů používala Micro USB, 29 % používala USB Type-C a 21 % používala Lightning. Je jasné, že ku dnešnímu se bilance posunula ve prospěch USB Type-C, které je pořád populárnější.

V důsledku je jediným odpůrcem tohoto zákonu je společnost Apple, která je proslulá svými Lightning porty. Ty jsou velmi nepraktické a společnost si škodí sama, když je neustále používá.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizchina.com

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.