Evropa ztrácí další automobilový trh. BYD přebírá prodejny BMW, Mercedes a Aston Martin v Číně

BYD
AITO M5 Zdroj: AITO

Špičková značka společnosti BYD, Fang Cheng Bao (FCB), v srpnu oznámila, že staví 100 prodejen v 60 městech v Číně. Nedávno se na čínských sociálních sítích začaly objevovat fotografie téměř dokončených showroomů FCB, které poukazují na to, že mnohé z nich převzaly prostor po prémiových automobilkách.

Čínská média informovala, že nový showroom Fang Cheng Bao na ulici Boutique Street v Jiaxingu, asi hodinu jízdy od Šanghaje, je bývalou prodejnou a servisním střediskem společnosti Mercedes-Benz. Další prodejna FCB je téměř dokončena na Jingsi Road v Jinanu, bývalém vlajkovém showroomu Aston Martin.

Italské automobilové značky nejsou ušetřeny, například další obchod Fang Cheng Bao se staví ve čtvrti Shunde, asi hodinu jízdy od centra Kantonu. Dříve zde byla prodejna a servisní středisko značky Maserati.

Kromě převzetí prodejen a servisních středisek starších výrobců automobilů buduje společnost Fang Cheng Bao mnoho showroomů v dopravních centrech, což je mezi novými značkami elektromobilů v Číně módní krok. Pokud navštívíte obchodní centrum v jakémkoli čínském městě, budete překvapeni, kolik vystavených automobilů na místě najdete. Některé showroomy jsou také postaveny v bývalých prostorách BMW.

Fang Cheng Bao Bao 5 je jednou ze tří nových prémiových značek společnosti BYD. Je umístěna pod značkou YangWang a nad značkou Denza.

BYD
Bao 5 / Zdroj: BYD

První vůz Bao 5 (Leopard 5) byl představen v srpnu. Jedná se o PHEV SUV s výkonem 680 koní a cenou v rozmezí 300 000 – 400 000 jüanů (41 000 – 55 000 USD). Stojí na platformě DMO (dual motor offroad) a dokáže zrychlit z 0 na 100 km/h za 4,8 sekundy.

BYD
Bao 5 / Zdroj: BYD

BYD Fang Cheng Bao má v plánu další dva vozy: Bao 8, drsné SUV, a tajemný Bao 3.

Nedávno byly specifikace Bao 5 odhaleny výplněmi MIIT. Rozměry jsou menší, než se očekávalo (d/š/v) 4890(4930)/1970 mm/1920 mm a rozvor je 2650 mm. Má 1,5T ICE s výkonem 143 kW. Přední elektromotor má 200 kW a zadní přidává dalších 285 kW.

Podle společnosti BYD budou dodávky zahájeny do konce roku. Oficiální uvedení na trh ani konečná cena nebyly oznámeny, očekáváme, že to bude v říjnu.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: cnbc.com, gadgettendency.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *