Foxconn údajně dostává objednávku na více než 50 milionů chytrých telefonů Huawei 5G

Huawei, navzdory všem zákazům a problémům, je stále druhou největší společností na světě, která se zabývá smartphony. A pouze společnost Samsung se jí zatím snaží odolávat, pokud jde o prodeje smartphonů.  Jak to ale vypadá v brzké době může být vše jinak, protože se do světa dostala zpráva o neobvyklých objednávkách společnosti Huawei.

Podle zprávy získal výrobní a montážní závod Foxconn celou objednávku chytrých telefonů Huawei 5G pro příští rok. Společnost Huawei zjevně objednala více než 50 milionů kusů, což je absolutně obrovské číslo, vezmeme-li v potaz, že trh 5G chytrý telefonů je zatím poměrně úzce specializovaným segmentem trhu.

Huawei 5G

Prodej smartphonů celosvětově klesal za Q3 2019, ale Huawei je jedinou výjimkou. Čínští obři zaznamenali dvouciferný růst tržeb navzdory zpomalujícímu se trhu se smartphony a jako jediný z pěti největších světových výrobců smartphonů je s dvojciferným růstem v prodeji smartphonů ve třetím čtvrtletí roku 2019. Není tedy těžké pochopit, proč je Huawei najednou tak sebevědomá společnost, mají v rukách čísla, která jim vše potvrzují.

Uprostřed obchodních sporů mezi USA a Čínou Huawei stále čelí problémům s americkou vládou. Americká vláda v současné době vydává licenci pro obchod a obdržela přibližně 300 žádostí. Doposud byla přibližně polovina zamítnuta, zatímco druhá polovina byla schválena, například Microsoft dodávající operační systémy Windows 10 nyní může opět obchodovat s Huawei.

Autor: Lukáš

Zdroj:HuaweiCentral

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.