Francouzské telekomunikace se obávaly, že nebudou schopny používat zařízení Huawei pro 5G

Ačkoli se neočekává, že 5G dorazí do Francie dříve než v létě příštího roku, provozovatelé již zaslali své žádosti ANSSI (Francouzské národní agentuře pro kybernetickou bezpečnost), aby zjistili, zda budou moci používat zařízení Huawei. Bohužel se však zdá, že to správa nejen odmítá, ale přímo neodpovídá na dotazy.

Huawei již není oprávněno dodávat nové antény operátorům ve Spojených státech. Stále však může nabízet své služby evropským zemím, jako je Německo a Velká Británie. Ve Francii však existují zvláštní problémy mezi vládou a telekomunikačními operátory při vývoji 5G a zařízení Huawei.

Huawei Francie

Zákon zaměřený na zabezpečení sítě 5G, vyhlášený před několika dny, stanoví, že operátoři musí potvrdit ANSSI, kteří jsou pověřeni sledováním elektronických služeb, pod vedením předsedy vlády, jakékoli rozhlasové věže, které chce telecom zavést. Kromě toho jakýkoli dotaz, na který se neodpoví za více než dva měsíce, představuje odmítnutí a odpovědi týkající se zařízení Huawei v současnosti na ně nereagují.

ANSSI a francouzská vláda v současné době nereagují na žádné dotazy týkající se použití zařízení Huawei v sítích 5G pro danou zemi. Telekomunikační společnosti nemají obecně k dispozici dostatek informací, které by mohly podle zpráv a rozhovorů vést k zásadní zkušenosti.

Manažer francouzské společnosti Orange, v rozhovoru s Frandroidem říká, že „Chceme porozumět pravidlům hry, abychom se poté nezasekli. Dokonce ani v ANSSI není vše křišťálově čisté. Každý čeká na novinky. Chceme tedy tento mechanismus otestovat. “To v podstatě znamená, že kvůli těmto problémům ze strany vlády nemohou testovat své sítě.

To se vztahuje na všechny operátory odesílající tyto soubory do ANSSI. Navzdory tomu všechny společnosti stále vyvíjejí tlak na vybavení Huawei, protože SFR již předložila soubory pro antény Huawei a Nokia. Bouygues plánuje poslat svůj soubor urychleně a Orange také hodlá zkusit soubory pro zařízení od Nokia, Ericsson a Huawei, i když pro svou 4G síť nepoužívá antény čínské značky.

Autor: Lukáš

Zdroj:GizmoChina

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.