Funkce systému Android 10: Zde je 10 věcí, které Vás budou zajímat

Google Android Q se oficiálně nazývá Android 10 a přináší mnoho funkcí, které s ním souvisí.

Zde je 10 věcí, které byste měli vědět:

Android 10 je venku!

1. Inteligentní odpověď nyní navrhuje akce. Takže když vám někdo pošle zprávu s adresou nebo videem YouTube, můžete otevřít a navigovat v Mapách Google nebo otevřít video na YouTube, není nutné žádné kopírování ani vkládání. A inteligentní odpověď nyní funguje ve všech vašich oblíbených aplikacích pro zasílání zpráv.

2. Tmavé téma: Tmavé téma můžete povolit pro celý telefon nebo pro konkrétní aplikace, jako jsou Fotografie a Kalendář. Pro mnohé lidi je to pouze designový prvek, ale pro mnohé uživatele je to i příjemnější na oči něž klasická bílá. A zároveň to šetří baterii telefonu. Tak proč nespojit příjemné s užitečným.

3. Navigace gesty: Díky nové navigaci gesty můžete využít výhod větších obrazovek od okraje k okraji. Jednoduchým přejetím prstem se můžete pohybovat vzad, vytáhnout plochu a plynule se pohybovat mezi úkoly. Po přepnutí se už nebudete chtít vrátit na „viditelná“ tlačítka.

4. Živé titulky: Živé titulky budou jediným klepnutím automaticky přidány například do videa, podcasty a zvukové zprávy v jakékoli aplikaci. Dokonce i na věci, které sami nahráváte. Live Caption bude k dispozici letos na podzim, počínaje Pixelem.


5. Můžete si vybrat, zda chcete sdílet data o poloze pouze s aplikacemi, když je používáte. Připomenutí dostanete také v případě, že aplikace, kterou aktivně nepoužíváte, přistupuje k vaší poloze, takže se můžete rozhodnout, zda chcete pokračovat ve sdílení.

6. V nové sekci Ochrana osobních údajů v části Nastavení najdete důležité ovládací prvky, jako je aktivita na webu a v aplikacích a nastavení reklam na jednom místě.

7. Díky aktualizacím systému Google Play lze nyní do telefonu odesílat důležité opravy zabezpečení a ochrany osobních údajů ze služby Google Play, stejně jako aktualizace aplikací. Tyto opravy získáte, jakmile jsou k dispozici, aniž byste museli čekat na úplnou aktualizaci operačního systému.

8. Máte větší kontrolu nad tím, kde a kdy vásmobil upozorní. Označte oznámení jako „Tichá“ a nebudou vydávat žádný zvuk ale ani se nebudou zobrazovat na vaší obrazovce „zámku“, takže budete upozorněni pouze, když budete chtít.

9. Nyní je Family Link součástí každého zařízení se systémem Android 9 nebo 10, přímo v nastavení v části Digital Wellbeing. Rodiče mohou pomocí těchto nástrojů nastavit digitální pozemní pravidla, jako jsou denní časové limity obrazovky, doba před spaním zařízení, časové limity pro konkrétní aplikace a další. Mohou také zkontrolovat aplikace nainstalované dětmi na jejich zařízení, jakož i jejich použití.

10. Digitální pohoda vám nyní přináší režim odpočinku. Vyberte aplikace, které považujete za rušivé například e-mail nebo zprávy. A klidně je můžete umlčet, na jak dlouho budete chtít.. Přihlaste se k odběru Beta a vyzkoušejte to.


V systému Android 10 je toho mnohem více, včetně nové podnikové funkce, která vám umožní používat různé klávesnice pro vaše osobní a pracovní profily, časovače aplikací pro konkrétní webové stránky, takže můžete vyvažovat svůj čas na webu.

Autor: Lukáš

Zdroj:HuaweiCentral

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.