Generální ředitel Qualcomm říká, že pro vývoj 5G je nutná spolupráce s Huawei

CEO společnosti Qualcomm Steve Mollenkopf v nedávném rozhovoru prohlásil, že v některých oblastech skutečně existuje konkurence mezi Qualcomm a Huawei, ale pokud jde o vývoj 5G, obě společnosti budou muset spolupracovat, aby dosáhly optimálního růstu. To je odpověď na otázku týkající se stavu 5G a toho, zda to Qualcomm považuje za závod mezi společnostmi.

Mollenkopf v rozhovoru prohlašuje, že nevěří, že Huawei a Qualcomm budou v otázce vývoje 5G čelit souboji. Dva tech giganti, kteří si půjdou po krku, by bylo určitě zajímavé sledovat, ale je to proti intuitivnímu vývoji. Obě společnosti musí spolupracovat na stanovení mezinárodních standardů pro 5G.

CEO společnosti Qualcomm Steve Mollenkopf

Mollenkopf poté otevřeně říká, že se to zejména nestane, protože to neprospěje ani jedné společnosti. Přestože obě společnosti soutěží v určitých oblastech, jako je podíl na trhu v oblasti IP a v některých oblastech, musí zase pracovat společně na rychlejším a lepším vývoji 5G a vést ho vpřed.

Před tím také Mollenkopf v rozhovoru prohlásil, že Čína předstihla Spojené státy, pokud jde o technologii 5G, ale v rozmístění 5G, zejména při výstavbě základnových stanic, je čínský rozvoj opravdu velmi rychlý. I když obě společnosti možná spolupracují, závod 5G stále nepochybně pokračuje a my jsme rádi, tak jak to jde.

Autor: Lukáš

Zdroj:GizmoChina

Štítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.