Globální prodej smartphonů se vrací k růstu: Samsung & Huawei kralují

Poprvé za poslední dva roky se prodej chytrých telefonů vrátil k růstu, to nám tvrdí zpráva zveřejněná společností Analytics. Ve třetím čtvrtletí roku 2019 dosáhl celosvětový prodej chytrých telefonů všech značek 366 milionů, což je o 2% více než ve stejném čtvrtletí minulého roku. Zatímco celkový prodej zaznamenal vzestupný trend, pouze dvě společnosti dokázaly překonat své předchozí údaje o prodeji. Jediný Samsung a Huawei šli do kladných čísel, ostatní tratí.

Společnost Samsung dodala v Q3 2019 na celém světě celkem 78,2 milionu smartphonů, což je o 8% víc ve srovnání s Q3 z roku 2018, kdy společnost prodala 72,3 milionu kusů. Globální podíl jihokorejské společnosti na světovém trhu za uvedené období vzrostl z 20% na 21%. Za zmínku stojí, že zařízení, která vedla prodeje společnosti Samsung ke zvýšení, zahrnují špičkovou sestavu Galaxy Note 10 a také série Galaxy A, která  spadá spíše do střední třídy.

Přehled prodeej na čínském trhu


Čínskému technologickému gigantovi Huawei se podařilo každého překvapit, protože jeho tržby rostly i poté, co obchodní oddělení USA uložilo zákaz, který brání jeho telefonům dodávat se službami Google. Během třetího čtvrtletí 2018 a 2019 vzrostly prodeje společnosti Huawei z 51,8 milionu na 66,7 milionu, což je o 29% více. Podobně jako v Samsungu se celosvětový podíl Huawei také zvýšil, ale mnohem rychleji ze 14% před rokem na 18% nyní.

Překvapivě by „mnohem vyšší míra“ zněla jako podhodnocená věta, pokud by se údaje o globálním růstu porovnaly s údaji o čínském růstu. Ve své domovské zemi vzrostl obrat společnosti Huawei za stejné časové období ohromujících 66%. Ve 3. čtvrtletí roku 2018 prodal Huawei v Číně 25 milionů kusů, což v červenci až srpnu roku 2019 vzrostlo na 41,5 milionu.

Když se kombinují údaje ze dvou zpráv, zjistí se, že globální trh Huawei s výjimkou své domovské země propadl o 1,6 milionu kusů z 26,8 milionu kusů v Q3 2018 na 25,2 milionu kusů ve Q3 2019. Přestože celkový prodej Huawei má vzestupný trend, budeme muset počkat a sledovat, jak dlouho může společnost i nadále prosperovat s podporou prodeje pouze ve své domovské zemi.

Autor: Lukáš

Zdroj: HuaweiCentral

Štítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.