Globální prodeje série Mate 30 můžou být po oficiálním představení odloženy

Druhý největší výrobce smartphonů na světě se chystá představit svou příští vlajkovou řadu, ale nedávné prohlášení společnosti Google pro společnost představilo určitou překážku. A v důsledku toho může zpozdit aktuální plánované datum zavedení smartphonů Mate 30 na evropský trh.

Mluvčí Google dříve řekl, že Mate 30 nelze prodávat s licencovanými aplikacemi a službami Google kvůli zákazu prodeje společnosti Huawei v USA. Dočasný odklad, který vláda USA oznámila minulý týden, se nevztahuje na nové produkty, jako jsou telefony ze série Mate 30.

Za těchto okolností může společnost Huawei používat pouze otevřený zdroj systému Android, ale nemůže používat mobilní služby Google, jako jsou Google Play, Google map, Gmail a další.

A pokud tyto služby nebudou k dispozici, nemusí Huawei po oficiálním odhalení uvést na trh v zahraničí svou nadcházející řadu Mate 30, uvedli lidé obeznámení s touto problematikou.

Přestože společnost nerozhodla o spuštění a může změnit svůj postup podle dalšího vývoje.

Kromě globálního trhu může společnost i nadále uvádět své chytré telefony Mate 30 na domácí půdě a budovat své původní prodejní výkony, kde nepotřebuje podporu společnosti Google, uvedly zdroje.

Podle předchozích informací se očekává, že telefonní seriál bude představena 19. září v německém Mnichově. Společnost Huawei proto může nejprve představit smartphone mezi spotřebiteli a zatím pozdržet jeho globální prodeje. Mezitím může jít přímo do Číny, aby zahájil počáteční prodeje, zatímco řeší aktuální problémy na globálního trhu.

Navzdory zákazu v USA, prohlášení úředníků Huawei několikrát odhalila, že společnost stále chce používat Android a jeho ekosystém a bude jej nadále používat, pokud nám to vláda USA dovolí. Pokud ne, Huawei bude nucen přejít na svůj chytrý systém a ekosystém.

Autor: Lukáš

Zdroj:HuaweiCentral

Štítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.