Harmony OS byl testován na telefonech Huawei, případná migrace systému bude snadná

Společnost Huawei uvedla, že její nově ohlášený Hongmeng / HarmonyOS je připraven k nasazení na smartphony, ale společnost chce i nadále spolupracovat s Googlem a ekosystémem jeho OS Android.

Během své hlavní přednášky na konferenci Huawei pro vývojáře 2019 Yu Chengdong, generální ředitel Consumer BG, odhalil, že Hongmeng je navržen tak, aby pracoval na různých platformách zařízení a pokud USA neumožní Huawei používat Android, může společnost snadno přejít z Androidu na Hongmeng OS během 1-2 dnů.

„Ačkoli Huawei zvažuje použití ekosystému Android a jeho partnerství se společností Google je nejvyšší prioritou,“ řekl Yu.

Yu později odhalil, že na výzkumu a vývoji systému Hongmeng OS pracovalo 4000-5000 lidí. Dodal, že Huawei původně plánoval vydání Hongmengu v roce 2020, ale vzhledem k přetrvávajícím problémům s USA společnost uvolnění urychlila. Aby se mohla případně osamostatnit.

Společnost Huawei také oznámila, že operační systém Hongmeng je software s otevřeným zdrojovým kódem a jeho první verze bude spuštěna s programem Honor Smart Screen 10. srpna a společnost poskytne svým vývojářům více informací.

Autor: Lukáš

Zdroj:WinFuture

Štítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.