Harmony OS: Zde je plán pro vývoj ekosystému

Dříve jsem psal o technických vlastnostech HarmonyOS známých také pod názvem Hongmeng OS a nyní je čas přejít na proces vývoje a jak to společnost po uvedení na trh s produkty smart screen vylepší.

Harmony OS

Na konferenci Huawei Developer Conference 2019 společnost Huawei uvedla HarmonyOS! Nový veřejný operační systém založený na mikrokernelech, který je navržen tak, aby poskytoval nový uživatelský zážitek ve všech zařízeních.

Na stejné akci společnost Huawei také oznámila vývojový plán pro HarmonyOS a jeho jádro. HarmonyOS 1.0 bude poprvé přijat ve svých produktech pro chytré televize, které mají být uvedeny na trh koncem tohoto roku.

V průběhu příštích tří let bude HarmonyOS optimalizován a postupně adoptován v celé řadě chytrých zařízení, včetně nositelných zařízení, HUAWEI Vision a řídících jednotek pro vaše auto.

Úspěch HarmonyOS bude záviset na dynamickém a rozsáhlém ekosystému aplikací a vývojářů. Podle Huawei společnost uvede HarmonyOS jako celosvětově otevřenou platformu. Huawei také zřídí open-source nadaci a open-source komunitu pro podporu hlubší spolupráce s vývojáři.

HarmonyOS je poháněn více zařízení IDE, vícejazyčnou unifikovanou kompilací a distribuovanou architektonickou sadou, může se HarmonyOS automaticky přizpůsobit různým ovládacím prvkům a interakcím s rozložením obrazovky a podporuje jak ovládání přetahováním, tak vizuální programování orientované na náhledy.

Harmony vývojová linka


To umožňuje vývojářům efektivněji vytvářet aplikace, které běží na více zařízeních. Díky IDE pro více zařízení mohou vývojáři kódovat své aplikace najednou a rozmístit je na více zařízeních, čímž vytvoří pevně integrovaný ekosystém na všech uživatelských zařízeních.

Aby bylo možné rychle a efektivně začít, společnost Huawei položí základy pro HarmonyOS na čínském trhu a poté ji rozšíří do globálního ekosystému. S cílem rozšířit svůj dosah společnost Huawei otevře a sdílí své základní schopnosti v oblastech, jako je připojení, fotoaparáty a AI.

Společnost Huawei věří, že HarmonyOS přinese nové výhody zákazníkům, prodejcům zařízení a vývojářům. Protože vývojáři budou moci zaujmout více uživatelů s menšími investicemi a budovat služby na všech platformách.

„Věříme, že HarmonyOS oživí toto odvětví a obohatí ekosystém,“ řekl Yu Chengdong, generální ředitel společnosti Huawei Consumer BG. „Naším cílem je přinést lidem skutečně poutavý a rozmanitý zážitek. Chceme pozvat vývojáře z celého světa, aby se k nám přidali, když budujeme tento nový ekosystém. Společně poskytneme zákazníkům inteligentní zážitek ve všech našich zařízeních. “

Autor: Lukáš

Zdroj: HuaweiCentral

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.