HarmonyOS 3.1: vylepšená verze fotoaparátu a dalších funkcí

HarmonyOS
HarmonyOS na telefonu / Zdroj fotografie: Svět Huawei

Huawei nám konečně představil dlouho očekávaný operační systém HarmonyOS 3.1, který nám nabídne řadu nových funkcí. Ty by měla uživatelům jejich smartphonů zlepšit uživatelský zážitek. Mezi novými funkcemi jsou vylepšené ikony, lepší personalizace systému či vylepšená verze fotoaparátu. Bohužel u nás ještě není dostupné ani EMUI 13 (HarmonyOS 3.0) na starších telefonech. Musíme tedy doufat, že i my, evropští uživatelé, se nové verze někdy dočkáme.

Jednou z klíčových změn změn v nové verzi operačního systému je zavedení nového způsobu zamykací obrazovky. Ten by měl uživatelům nově umožnit nastavit si vlastní fotografie na vždy zapnutém displeji. Přechod mezi zamykací a domovskou obrazovkou by měl být díky tomu nyní plynulejším. Nicméně to není vše, co se funkce vždy na displeji týká. Další možností bude zobrazování interaktivních 3D animovaných widgetů. Tím může být například mrak nebo svítící slunce.

Ikony aplikací nyní budou v novém systému mírně zaoblené tak, aby na uživatele působily lépe po designové stránce. V aplikaci fotoaparátu budou moci uživatelé využívat nového kroužku při používání zoomu. Ten bude velmi podobný tomu, jako má vivo X90 Pro. Dále Huawei přeuspořádal některé z běžných funkcí, které můžeme nalézt pod spouští fotoaparátu.

HarmonyOS 3.1 podporuje satelitní komunikaci druhé generace s tím, že nabízí nové rozhraní, ve kterém se budete lépe orientovat při posílání SMS. Čínská společnost myslí i na zabezpečení, a tak nově umožňuje skrýt různé aplikace na obrazovce a taky spravovat běžící aplikace na pozadí. Uživatelé dokonce mohou dostávat i potvrzovací zprávy před přechodem na schovanou aplikaci.

Nové funkce vypadají opravdu skvěle. Věřím tomu, že by je ocenilo i mnoho evropských uživatelů, a tak doufám, že starší vlajkové řady smartphonů (P40, Mate 40) obdrží aktualizaci na novou verzi operačního systému co nejdříve. A co vy? Chtěli byste nový operační systém na svém telefonu nebo jste spokojeni s nynějším EMUI? Dejte mi to vědět do komentářů.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *