„HarmonyOS bude schopen konkurovat iOS společnosti Apple za 2 roky“, uvedl generální ředitel Huawei

V polovině tohoto roku americké ministerstvo obchodu uložilo Huawei na černou listinu na základě obvinění, že čínská korporace instaluje „zadní vrátka“ na své síťové zařízení, které představuje pro Spojené státy bezpečnostní hrozbu vůči národní bezpečnosti. Toto označení znemožnilo všem americkým společnostem mít jakékoli obchodní vztahy s čínskou společností. V důsledku toho již Huawei nemohlo pracovat se společností Google, a proto žádné budoucí smartphony od společnosti nepodporují služby Google již po vybalení z krabice.

Ren Zhengfei

Pár týdnů po zákazu bylo odhaleno, že Huawei pracuje na tajném OS od roku 2012. Zatímco zprávy v minulosti uváděly, že Huawei uvede svůj první chytrý telefon spuštěný na svém interně vyvinutém OS do konce tohoto roku, pokud se americký zákaz nezruší. Čínská společnost ale nakonec místo toho spustila svou nejnovější řadu chytrých telefonů, řadu Mate 30 s AOSP (Android Open Source Project), ale, jak již bylo zmíněno, nepodporuje službu Google Play.

Nicméně je nyní oficiální, že tajný Huawei OS se jmenuje HarmonyOS (HongMeng v Číně) a společnost uvedla na trh pár zařízení provozující tento operační systém, jsou to Honor Vision TV a Huawei Vision TV. Je zřejmé, že zatím asi tento systém není připraven k implementaci na chytré telefony v jeho současné fázi.

V září, generální ředitel Huawei, Ren Zhengfei, byl dotazován korespondenty časopisu Fortune Magazine a nyní je k dispozici přepis tohoto rozhovoru v anglickém jazyce (původně v čínštině). V rozhovoru vznesl vedoucí úředník Huawei odvážné tvrzení, že jejich interně vyvinutý operační systém, který, jak víme doposud, je HarmonyOS, bude během dvou let schopen konkurovat nejlepším soupeřům, jako je Apple iOS. Dále přidal toto prohlášení:


„Myslím, že to bude trvat méně než dva až tři roky.“ Ale protože jsem součástí vedení společnosti, musím být při diskusích o časech trochu konzervativnější. V opačném případě mohu nakonec vyvinout větší tlak na naše zaměstnance. „


Generální ředitel také zdůraznil skutečnost, že Huawei v současné době zaznamenává pokles analytických očekávaných tržeb o 10 miliard dolarů, protože nemohl používat produkty Google v chytrých telefonech Huawei. I v tomto roce společnost vykázala v první polovině roku 2019 celkový výnos 401,3 miliardy juanů (58,3 miliard USD), což je meziročně o 23,2 procenta více.


Na otázku ohledně budoucnosti Google a Huawei uvedl:

„Stále doufáme, že budeme i nadále používat operační systém společnosti Google, a jsme odhodláni na přátelskou spolupráci se společností Google,“ „Musíme se dále zlepšovat, pokud jde o software. Pokud jde o velkou softwarovou architekturu, jsme poněkud slabí. “


Celkově vzato se Huawei jeví velmi sebejistě ohledně svého vyvinutého operačního systému. I když má prostředky k tomu, aby splnil svůj slib, cesta nebude jednoduchá a budeme muset počkat a uvidíme, co budoucnost pro společnost přinese.

Autor: Lukáš

Zdroj: GizmoChina

Jeden komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.