HarmonyOS by k nám mělo dorazit v roce 2022

Autor snímku: THAM YUAN YUAN / Zdroj fotografie: Pixabay

Momentálně je HarmonyOS k dispozici na několika různých zařízení v Číně. Počínaje je televizemi a konče mobilními telefony. Společnost jej bohužel neuvedla globálně a vlastně jsme do této chvíle nevěděli skoro nic. Naštěstí se to má změnit.

Web Huawei Central uvádí, že v nedávném rozhovoru Derek Yu, prezident společnosti Huawei pro střední a východní Evropu, Kanadu a Turecko uvedl, že by mohl čínský technologický gigant uvést HarmonyOS už brzy globálně. HarmonyOS je proprietární operační systém, který postupně nahrazuje Android v různých zařízeních značky Huawei a Honor.

V současné době má tento operační systém více než 140 zařízení, včetně smartphonů, tabletů, TV či myček. Globálního oznámení společností Huawei jsme se bohužel pořád nedočkali. Vysoký představitel dále dodal, že současná verze HarmonyOS je primárně zaměřena na čínské uživatele. Tím chtěl možná naznačit, že Harmony 3.0 bude zaměřeno i na ty globální. Společnost operační systém poprvé představila na Huawei Developer Conference 2019, kde kladla důraz na jeho funkčnost napříč platformami.

Minulý rok byl oficiálně představen HarmonyOS 2.0, který přišel s řadou vylepšení. Největší výhodou je jeho komplexnost, kdy jej můžeme aplikovat do jakéhokoli zařízení. To u první verze nešlo, byla určena pouze pro televize. Začátkem tohoto roku byla odhalena třetí iterace HarmonyOS 3.0, přičemž její první testovací beta verze je naplánována na první čtvrtletí roku 2022. Bohužel zatím víme jen to, že bude dostupná pro čínské uživatele. Čas rozhodne, zda se dočkáme globální beta verze nebo ne.

Jak to vidíte vy? Dočkáme se HarmonyOS v Česku už příští rok nebo ne? Za mě osobně ano, a nemůžu se na něj dočkat.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.