Hongmeng OS 1.0 bude představen 10. srpna, verze 2.0 příští rok

Hongmeng neboli Harmony OS je vytvořen pro synchronní práci na různých platformách a službách a tento operační systém zítra oficiálně debutuje ve verzi 1.0.

Harmony OS

Společnost Huawei oznámila, že její Hongmeng OS bude oficiálně spuštěn spolu s Honor Smart Screen (TV). Představení této inteligentní televize je naplánován na 10. srpna na Huawei Developer Conference 2019.

Hongmeng OS verze 1.0 je primárně přizpůsoben na Smart Screen a bude dodáván s beta integrovaným vývojovým prostředím) pro rané vývojáře. I když bude existovat i více verzí než jen podpora televizorů.

Verze 2.0 přijde příští rok se zvýšeným výkonem, vylepšenou optimalizací a dalšími funkcemi pro IDE a přidáním další platformy, jako je například Cars na domácí úrovni (čínština), PC, Smartwatches a dalších nositelných prvků, jako jsou fitness skupiny. Verze 3.0 bude vydána v roce 2021 a zaměřena na zlepšení hardwarové a softwarové spolupráce.

Podle Yu Chengdong, výkonného ředitele skupiny pro zákazníky společnosti Huawei, bude společnost i nadále provádět změny v operačním systému Hongmeng, aby s postupem času rostla. A nabývala na popularitě.

Autor: Lukáš

Zdroj: HuaweiCentral

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.