Hongmeng OS není pro chytré telefony, ale pouze pro průmyslová odvětví

Samostatně vyvinutý operační systém Huawei údajně označovaný jako OS Hongmeng je široce skloňován po celém světě. A vlastně se pořádně neví, jak to s ním bude. Nové světlo by mohlo přinést do toho problému vyjádření dalšího vedoucího pracovníka z Huawei. Spekulovalo se, že Hongmeng bude jako náhrada za Android, ale bohužel toto tvrzení bylo již odmítnuto dvěma vedoucími pracovníky. No a nyní máme nové prohlášení od dalšího vysoce postaveného zaměstnance, který také potvrzuje bohužel tu špatnou zprávu.

Dne 18. července Cheng Lifang, ředitel Huawei a předseda oddělení pro veřejné záležitosti a komunikace, řekl médiím, že operační systém Hongmeng není určen pro chytré telefony, ale pro průmyslová řešení.

Proto bude Huawei nadále ve svých smartphonech používat Android. Podobné prohlášení učinil i předseda Huawei, Liang Hua, který říká, že OS Hongmeng je určen pro zařízení IoT. Zakladatel společnosti a generální ředitel Huawei Ren Zhengfei se vyjádřil v tom samém duchu. Tím pádem, že se Hongmeng týká pouze pro IoT.

Mezitím si musíme počkat do události HDC 2019, abychom zjistili, zda se něco neobjeví na scéně o OS Hongmeng. Musíme doufat, že tohle vše je jen blamáž ze strany Huawei. A má ukryté nějaké eso v rukávu.

Autor: Lukáš

Zdroj:HuaweiCentral

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.