Hongmeng OS získá 2% podíl na globálním trhu operačních systémů do roku 2020

Hongmeng OS / HarmonyOS, oficiálně oznámený na konferenci Huawei Developer Conference 2019. Je nový distribuovaný operační systém založený na mikrokernelech, navržený tak, aby poskytoval nový uživatelský zážitek ve všech zařízeních.

Data publikovaná Statscounterem, od září 2019, Android je současný top hráč na globálním trhu operačních systémů s podílem 40,44%, druhý přichází Windows s 35,32%, třetí systém iOS s 14,29%, OS X s 6,4%, Linux s podílem 1,59% a ostatní 1,59%.

Zatímco tato dominance na čínském trhu chce pomoci OS Harmony zachytit alespoň 2% globálního trhu s OS.

HarmonyOS je poprvé používán v televizních zařízeních Honor / Huawei Vision a je určen pro použití v inteligentních hodinkách, palubních systémech a inteligentních reproduktorech. Tento operační systém je také plánován pro mnohem více platforem.

HarmonyOS verze 1.0 je primárně založen na inteligentní obrazovce a bude dodáván s integrovaným vývojovým prostředím beta (IDE) pro rané vývojáře. Přestože by mohla existovat více než jen podpora televizorů.

Verze 2.0 přichází příští rok s vylepšeným výkonem, dalšími funkcemi pro IDE a přidáním dalších platforem, jako jsou „auta“ na domácí úrovni (čínština), PC, Smartwatches a dalších nositelná elektronika, jako jsou fitness náramky. Verze 3.0 bude vydána v roce 2021 a zaměřena na zlepšení hardwarové a softwarové spolupráce s OS.

Podle Yu Chengdong, výkonného ředitele skupiny pro ochranu spotřebitele společnosti Huawei, bude společnost pokračovat v provádění změn v Hongmengu dokud nebude maximálně optimalizován

Statistika OS

Autor: Lukáš

Zdroj: HuaweiCentral

Štítky:,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.