HONOR převzal vedení v prodejích na čínském trhu za 1. čtvrtletí 2022

HONOR
Model Magic4 Lite / Zdroj fotografie: HONOR

Díky nově zveřejněným údajům od agentury Canalys je zřejmé, že společnost HONOR skutečně míří na svůj prodejní vrchol. Tento čínský výrobce je v tuto chvíli jednička na čínském trhu. Dále má také nejvyšší meziroční a mezičtvrtletní nárůst domácích prodejů. Naposledy uvedený HONOR Magic4 významně pomohl HONORu posílit a stabilizovat pozici v high-endovém segmentu.

Zdroj fotografie: Canalys

„Je to vůbec poprvé, co je HONOR jednička na trhu, s 15 miliony dodaných produktů se dostává na významný skokový nárůst 205 %. Zatímco konkurenční značky mírně polevily s uvedením nových produktů za 1. čtvrtletí tohoto roku, HONOR kontinuálně roste 6% trendem. Nové řady modelů 60 a X30 Series k tomu významně přispívají a značka dál roste i v kamenných prodejnách,“ uvádí Canalys ve zveřejněném reportu.

Vedoucí pozici čínské společnosti potvrzuje také agentura IDC: „HONOR dosáhl meziročního nárůstu i díky porovnání s loňským rokem a velmi dobrými výsledky HONOR 60 a X30 Series, které nyní činí 60 % globálních objednávek. Uvedení HONOR Magic4 posílilo pozici Honoru v high-endovém segmentu.“


Zdroj fotografie: Canalys

HONOR si krade mobilní trh pro sebe

Na základě posledních dat vydaných agenturou Counterpoint zažívá čínský výrobce silný moment i v kontextu razantního poklesu v odvětví. Za 1. čtvrtletí 2022 tato čínská společnost dosáhla meziročního nárůstu 165,8 % a čtvrtletního nárůstu 15,5 %.

Zdroj fotografie: Couterpoint

Je evidentní, že čínská společnost má nyní skvěle vykročeno. Pokud si udrží současné růstové tempo, tak to bude znamenat, že na konci roku tu máme dalšího klíčového hráče na poli čínských výrobců smartphonů. Bude zajímavé sledovat, zda se tyto prodejní výsledky z domovské Číny, dokážou promítnou i na evropský trh.

Osobně si myslíme, že nás HONOR dokáže ještě překvapit, a na evropském trhu dokáže zamíchat s kartami v mobilním odvětví. Vzhledem k tomu, že Huawei zažívá v Evropě slabší chvilky, tak HONOR může být ten, kdo nastoupí na jeho místo.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: idc.com, counterpointresearch.com, canalys.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Štítky:,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *