Honor Vision TV se systémem Huawei Harmony OS

Huawei představuje televizi Honor Vision, inteligentní obrazovku s automaticky otevírací kamerou. Televize Vision musí být průkopníkem a hlavní základnou ekosystému Harmony.

Poté, co společnost Huawei během Developers Conference oznámila svůj nový operační systém, je nyní odhalen první produkt, který bude fungovat na novém systému Huawei Harmony. Honor Vision TV je 55palcová 4K HDR inteligentní obrazovka, která je vybavena třemi inteligentními chipsety. Je to procesor Honghu 818 Intelligent Display, procesoru AI Camera NPU a profesionální čipová sada HiSilicon Hi1103.

S Honor Vision chce Huawei nahlédnout do toho, jak budeme v budoucnu sledovat televizi. Inteligentní obrazovka se stává novým systémem, ze kterého lze ovládat další elektronická zařízení, sdílet informace a mnoho dalšího.

Huawei HarmonyOS

U Harmony OS je jedinečné, že operační systém s otevřeným zdrojovým kódem je založen na mikro jádru. Velkou výhodou je, že operační systém lze použít pro velké množství typů zařízení, nejen pro chytré telefony a tablety, ale také například pro chytré hodinky, chytré reproduktory, notebooky a tedy i televizory. Huawei Harmony je také bezpečnější a rychlejší než operační systém Android od společnosti Google.

Díky možnosti používat stejný operační systém pro všechny tyto typy zařízení je mnohem snazší propojit funkce. Nová inteligentní obrazovka Honor proto musí být středem všeho. Televize tak slouží jako inteligentní domácí rozbočovač pro další WiFi zařízení. Smartphone můžete také použít jako dálkové ovládání. K dispozici je také funkce Family Note, která umožňuje uživateli přenést pomocí Huawei Share za pouhých 20 sekund nejméně 600 fotografií z televizoru do smartphonu (nebo naopak). To je 100x rychlejší než přes Bluetooth!

Honor Vision TV s pop-up kamerou

Obrazovka HDR s úhlopříčkou 55 palců s rozlišením 3840 × 2160 pixelů je prakticky bez okrajů. Chcete-li mluvit v číslech, má televizor poměr obrazovky k tělu 94%. Šířka kovového rámu je pouze 6,9 ​​mm.

Osmijádrový procesor Honghu 818 má sedm pokročilých technologií zpracování obrazu; Odhad pohybu a kompenzace pohybu (MEMC), vysokorychlostní zobrazování (HDR), superrozlišení (SR), redukce šumu (NR), dynamické zlepšení kontrastu (DCI), automatická správa barev (ACM) a lokální stmívání (LD). Podle výrobce přispívají k optimálnímu zobrazení obrazu s vysokým kontrastem a bohatými barvami.

Televizor Vision od společnosti Honor je také vybaven vyskakovací kamerou, která se v případě, že se fotoaparát nepoužívá, automaticky zasune zpět do krytu. Čipová sada AI Camera NPU umožňuje různé funkce umělé inteligence, včetně rozpoznávání obličeje, sledování těla a detekce držení těla.

Prostřednictvím knihovny videa Huawei mají uživatelé přístup k řadě televizních seriálů, pořadů, filmů, hudby, animací a dalších. Kromě toho je možné zobrazovat obsah na více zařízeních prostřednictvím Honor Magic Link. Například můžete sledovat stejný program prostřednictvím televize jako pomocí smartphonu. Díky ultra nízké latenci 100 ms se uživatelé mohou připojit k televizi Honor Vision během dvou sekund. Tato nízká latence je další výhodou nového modelu Huawei Harmony OS.

Ceny chytré obrazovky

První televizní stanice Honor bude uvedena v Číně 15. srpna ve dvou variantách. Základní model 2 GB / 16 GB stojí 475 EUR. U verze s pamětí 2 GB / 32 GB Pro je cena přibližně 600 EUR. Za tento cenový rozdíl získáte nejen více paměti. Například pouze Honor Vision Pro je vybaven nastavitelnou vyskakovací kamerou. Kromě toho má model Vision Pro místo čtyř reproduktorů šest 10 wattových reproduktorů.

Dosud není v České republice povoleno televizní vysílání Honor a zatím není známo, kdy by mohlo být, nebo zda někdy v budoucnu bude. Protože to bude důležitý produkt v novém ekosystému Harmony, není to rozhodně nemyslitelné. V Číně získala inteligentní obrazovka před oficiálním představením hodně pozornosti. Není to divné, protože od minulého týdne bylo možné provést předobjednávku. Den před představením televizoru se 100 000 Číňanů rozhodlo koupit televizi Honor Vision. Dobrý začátek éry Huawei Harmony.

Co myslíte?

Autor: Lukáš

Zdroj:LetsGoDigital

Štítky:,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.