Huami CEO: Huawei je pro nás výzva, ne Xiaomi

Huang Wang, generální ředitel společnosti Huami, nedávno prohlásil, že značka konkuruje společnosti Huawei a ne Xiaomi. Společnost je známá svou řadou inteligentních nositelných náramků Amazfit a v minulosti spolupracovala s Xiaomi již několikrát.

Huami je nezávislá značka, která má své přežití svázané s hlavním obchodním modelem, kterým jsou inteligentní nositelné výrobky. S Xiaomi vyvíjí své vlastní produkty ve stejné kategorii, musí existovat jistá konkurence. Vedoucí pracovník však tvrdí, že Huami nevidí čínského výrobce smartphonů jako konkurenta.

Huami

V současné době se Mi Band společnosti Xiaomi stala jednou z nejúspěšnějších inteligentních náramků na trhu, a tento „náramek“ byl vyvinut ve spolupráci s Huami. V minulosti společnost uvedla, že pro společnost Xiaomi nepracuje, ale často spolupracuje s čínským výrobcem smartphonů díky zdravým obchodním vztahům mezi oběma společnostmi.

Podle generálního ředitele Huang Wanga je směr, kterým se obě společnosti ubírají pro své inteligentní náramky, velmi odlišný. Z jeho a Huamiho pohledu má průmysl nositelného zboží obrovský potenciál pro růst a investice. Ostatní společnosti jako Huawei, Oppo a Vivo se již na tento trh diverzifikují. Wang považuje za přirozené, aby se tyto značky rovněž dostaly na trh, a uvádí, že považuje Huawei za hlavního konkurenta, a nikoli Xiaomi.

Xiaomi a Huami

Huami CEO uvedl, že toto odvětví je poháněno technologickým pokrokem, kdy se každá společnost snaží proniknout a poskytovat lepší funkce při nižší spotřebě energie díky lepším algoritmům. Také zmínil, že Xiaomi a Huami se nezaměřují na podobné rysy a v této fázi je její přímou konkurencí Huawei.

Autor: Lukáš

Zdroj:GizmoChina

Štítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.