Huawei a prvenství v rámci automobilů? Ano, i to už má

ArcFox Alpha S / Zdroj fotografie: Arcfox

Včera sdílel známý automobilový blogger Garage42 nové video na svém oficiálním účtu Weibo, což je čínská sociální síť. Na videu můžeme vidět automatický parkovací systém Huawei ADS v akci. Huawei za to dostává mnoho chvály.

Na videu je vidět Arcfox Alpha S společně s operačním systémem Huawei HarmonyOS využívající Auto Parking System. Nový systém ADS je navržen tak, aby usnadnil parkování a zároveň si dobře poradil při těžko zvládnutelných situacích. Na videu si řidič záměrně vybírá místo, které je těžší k zaparkování a vyžaduje složitější manévry.

Podle bloggera je tento automatický parkovací systém momentálně nejlepší na trhu. Automobil ArcFox Alpha S byl vyvinut ve spolupráci s BAIC a bylo na něm představeno, jako na prvním automobilu HarmonyOS. Nový elektromobil je výsledkem investic v hodnotě více než miliardy dolarů do výzkumu a vývoje elektromobilů založeného na autonomním řízení. Má 12 ultrazvukových radarů či 13 panoramatických kamer, které jsou poháněny čipovou sadou Kirin 990A a výrazně přispívají k bezpečnému chodu systému ADS.

Touhle zprávou jsem opravdu potěšen, jelikož Huawei dokazuje, že může být opravdu velkým hráčem, a to nejen na trhu s nositelnou elektronikou či mobily. Asi mě nikdy nepřestane překvapovat, co se dá s hodně penězi efektivně a relativně rychle získat. Možná je škoda, že se samotný Huawei nepustil do svého vlastního automobilu, jelikož ty, které jsou představeny ve spolupráci, tak jsou rozhodně skvělé. Jaký názor máte na celou situaci vy? Myslíte, že by dokázal Huawei vyrobit plnohodnotné automobily nebo by jim něco scházelo, a proto je pro něj spolupráce nezbytná? Dejte mi to vědět do komentářů.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com

Jeden komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.