Huawei bude hrát hlavní roli při budování Norské 5G sítě

Podle nové zprávy bude Huawei hrát hlavní roli při budování 5G sítí v další evropské zemi. Očekává se, že společnost bude spolupracovat s dalšími průmyslovými experty na vytváření sítí v zemi, a to i přes tlaky ze Spojených států. Norsko je se službou Huawei velice spokojeno, tak není důvod měnit hlavního dodavatele.

Čínský technologický gigant bude spolupracovat společně s Ericssonem. Huawei stále trpí otřesy amerického zákazu a čelí také potížím v evropských obchodech, případně budování sítí po celé EU.

Huawei 5G

Během posledních 10 let Telenor (norská telekomunikační společnost) spolupracovala se společností Huawei na síti 4G v Norsku, podle společnosti Telenor VP pro komunikaci. Vedoucí pracovník dále uvedl, že „Ericsson byl představen jako nový prodejce pro technologii 5G RAN, ale budeme také spolupracovat s Huawei jak na údržbě sítě 4G, tak na upgradování na 5G pokrytí ve vybraných oblastech Norska.“

Zejména Petter-Boerre Furberg, vedoucí telenorského obvodu, uvedl, že provozovatel bude postupně fázovat síťové komponenty Huawei v zemi během období modernizace 4-5 let. To ukazuje na širší představu o tom, jak Huwaei čelí rostoucím obtížím v evropských regionech uprostřed obvinění USA ohledně bezpečnostních hrozeb. Bezpečnostní obavy vzrostly také v zemích, jako je Španělsko, a brzdí činnost společnosti v této oblasti.

Abychom to shrnuli, Norsko využije technologii společnosti Ericsson pro novější a rychlejší šířku pásma a zároveň zajistí, aby Huawei udržoval stávající síť 4G. Ten však také pomůže při vývoji 5G v několika vybraných oblastech.

Autor: Lukáš

Zdroj:GizmoChina

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.