Huawei bude příští rok opět používat kameru Time-of-Flight

Huawei již nějakou dobu používá kameru Time of Flight (ToF) ve svém vlajkovém smartphonu P30 Pro a společnost ji bude i nadále používat i v příštím roce, říká analytik.

Kamerový systém s „časem letu“ měří dobu, po kterou se laser nebo LED odrazí od objektů v místnosti a poskytuje přesnou 3D mapu okolí.

Podle Ming-Chi Kuo analytik společnosti TF International Securities, Huawei a Apple budou v roce 2020 největším osvojitelem technologie ToF kamer.


Kuo řekl, že zadní kamera s „časem letu“ by posílila kvalitu fotografií a nabídla nové a vylepšené AR aplikace. Huawei a Apple jsou považováni za „nejagresivnější značky“ podporující 5G a ToF v roce 2020.

Společnost Huawei poprvé představila ToF senzor ve svém telefonu značky Honor View 20 a poté jej nainstalovala do vlajkové lodi Huawei P30 Pro. Protože se očekává, že nadcházející vlajková loď Mate 30 bude vybavena předním a zadním VCSEL (přední struktura světla a zadní ToF).

Kamerqa ToF

VCSEL (Vertical-cavity surface-emitting laser) je relativně nový typ polovodičového laseru, který poskytuje mnohem lepší parametry a možnosti použití, než starší EEL (Edge-emitting laser). Největší rozmach začíná zažívat až v poslední době, kdy roste množství elektroniky, která vyžaduje miniaturní čipy, zároveň přitom úsporné a levné. Intel už takové nasazení předvedl na lehkých brýlích pro rozšířenou realitu.

Autor: Lukáš

Zdroj:HuaweiCentral

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.