Huawei buduje 5G síť v Saudské Arábii

Společnost Huawei již spolupracovala s telekomunikačními společnostmi v Saudské Arábii na spuštění sítě 5G v zemi a jeden z telekomunikačních podniků uvádí, že omezení, která USA zavedly, nebudou mít dopad na jejich síť 5G.

5G Huawei

V květnu USA zakázaly společnosti Huawei nakupovat technologie od amerických firem, z důvodu pocitu ohrožení národní bezpečnosti, což společnost opakovaně popírala. A USA zatím stále nepředložilo jediný důkaz.

Generální ředitel společnosti Du, Osman Sultan, uvedl, že tuto záležitost prodiskutoval s Huawei a neviděl „žádný problém“, uvedl agentura Reuters.

„Nemáme obavy o nasazení sítě na našem území a používání zařízení Huawei v síti,“ řekl Sultan reportérům o konferenčním hovoru o výdělcích.

Kromě společnosti Huawei používá Du také 5G zařízení Nokia a jeho cílem je do konce roku vybudovat až 800 aktivních 5G mobilních infrastrukturních stránek.

Huawei Dubaj„Provádějí se pravidelné testy, a to nejen námi, ale i úřady. A nikdy jsme neměli žádný pokyn nebo příkaz k zastavení používání jakéhokoli vybavení Huawei,“ řekl Sultan.

Stavově řízené telekomunikace UAE Etisalat také spustily svou 5G síť pomocí technologie Huawei 5G v kombinaci s výbavou Ericson a také spustily telefon Mate 20 X 5G ve své síti.

Autor:Lukáš

Zdroj:HuaweiCentral

Štítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.