Huawei by mohla představit řadu Mate 30 bez Androidu, že by šance pro Harmony OS?

Huawei, druhý největší výrobce chytrých telefonů na světě, má podle několika zpráv odhalit své nové smartphony řady Mate 30 v Mnichově 18. září. Už jsme viděli mnoho vysoce kvalitních promo fotografií smartphonů a zveřejnilo se několik nějasností související s nadcházející vlajkovou lodí.

Podle mluvčího společnosti Google, však nemusí Huawei nabídnout oficiální operační systém Android společnosti Google a široce používané aplikace od Google.

Google však již dříve uvedl, že chce s Huawei pokračovat v práci. A Huawei má stejný názor na Googlem nehledáme náhradu za operační systém Android (Huawei to uvedl poté, co společnost na začátku tohoto měsíce oznámila svůj operační systém HarmonyOS / Hongmeng jako alternativu k Androidu.)

Huawei by mohl stále vydávat řadu Mate 30 s licencovanou verzí operačního systému Android a populárních aplikací Google, ale jak? Google by proto musel požádat vládu USA o licenci na konkrétní produkty, které mají být ze zákazu vyňaty.

Podle vyjádření:

Mluvčí Google řekl agentuře Reuters, že Mate 30 nelze prodávat s licencovanými aplikacemi a službami Google kvůli zákazu prodeje společnosti Huawei v USA. Dočasný odklad, který vláda USA oznámila minulý týden, se nevztahuje na nové produkty, jako je Mate 30, uvedl mluvčí.

Americké společnosti mohou požádat o licenci pro určité produkty, které mají být ze zákazu vyňaty. Společnost Google, která je součástí společnosti Alphabet Inc, neřekla, zda požádala o licenci k nabídce svých aplikací a služeb známých jako Google Mobile Services, i když v minulosti uvedla, že chce nadále dodávat Huawei.

Pojďme si povídat o možnostech, které Huawei momentálně má. Mohl by také používat otevřenou verzi systému Android bez oficiálních aplikací Google jako jsou Gmail, YouTube, Disk atd. To znamená, že Huawei by mohl vydat řadu Mate 30 bez Play Store, stejně jako čínské trh, kde jsou uživatelé zvyklí na smartphony Android bez služeb Google.

Dalším možným řešením je, že Huawei může používat svůj vlastní operační systém – HarmonyOS (nebo Hongmeng OS) – to by mohl nahradit operační systém Android společnosti Google v řadě Mate 30.

Kromě těchto zpráv z operačního systému je Huawei připravena představit procesor řady Mate 30, čipové sady Kirin 990, na veletrhu spotřebitelských technologií IFA v Berlíně 6. září.


Co chcete vidět uvnitř řady Mate 30 – Android OS nebo HarmonyOS? Dejte mi vědět v komentářích 😊

Autor: Lukáš

Zdroj:HuaweiCentral

Jeden komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.