Huawei čeká na oficiální prohlášení o pokračujícím používání Androidu

Huawei Android

Americký prezident již dříve řekl, že Huawei může pokračovat ve své činnosti s technologickými firmami, ale společnost stále čeká na oficiální oznámení od obchodního oddělení, které uložilo obchodní omezení společnosti Huawei.

„Uznáváme komentáře prezidenta Trumpa týkající se společnosti Huawei během víkendu a počkáme na pokyny ministerstva obchodu, ale v tuto chvíli nic dalšího nezveřejníme,“ uvedl Tim Danks, viceprezident pro řízení rizik a partnerské vztahy společnosti Huawei. Po dotazu reportéra na otázku ohledně přístupu k operačnímu systému Android, uvedla agentura Reuters.

Americké ministerstvo obchodu přidalo v květnu obchodní omezení na Huawei, což bránilo největšímu světovému výrobci telekomunikací v nákupu komponent a softwarových služeb od amerických firem.

Minulý týden Trump oznámil ústupek v omezení obchodu nad Huawei, ve kterém společnost může znovu získat přístup k americkým technologiím včetně softwarových i hardwarových komponentů.

Ale ministerstvo obchodu nebylo ještě schopné se k situaci vyjádřit. A Huawei stále čeká na zelenou „vlajku“ aby mohl obnovit pokračující přístup k Android OS a další služby které jsou v současné době pod 90 -denní lhůtou.

Huawei

Autor: Lukáš

Zdroj:HuaweiCentral

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.