Huawei: Čekáme vyjádření USA

Po nedávném vývoji v obchodní války mezi Čínou a USA a uvolnění amerických sankcí proti společnosti. Huawei stále není jistý, zda Google svůj Android uvolní a bude ho moci i nadále používat na svých smartphonech. V současné době společnost čeká na konkrétní prohlášení americké vlády.

Obchodní válka mezi USA a Čínou

Tisková agentura Reuters uvedla, že v Huawei ještě není jasné, zda společnost může pokračovat v práci na budoucích smartphonech s „původní“ verzí Androidu. V současné době se čekají na příslušné poznámky příslušných orgánů vlády USA. Konkrétně, ministerstvo obchodu musí nejprve provést příslušné akce.

Nikdo neví, jak to bude dál

Jak řekl Tim Danks, viceprezident pro řízení rizik a partnerské vztahy s Huawei. V rozhovoru s novináři, samozřejmě, byly jasné komentáře amerického prezidenta Trumpa o situaci kolem Huawei na summitu G20 v Japonsku také sdíleny. Jen se nyní očekává na nové podmínky od amerického ministerstva obchodu, ale nemohl poskytnout žádné další informace.

Dříve byl Danks požádán novinářem, zda by Huawei mohl i nadále používat Android na svých smartphonech. To samozřejmě záleží na certifikované společností Google jak to bude s jejich službami službami, včetně použitelné verze služby Google Play Store, která byla již léta nabízena na chytrých telefonech Huawei v západních zemích. Pokud dostanou od ministerstva obchodu zelenou. Nevidím problém v další spolupráci.

Huawei je na černé listině USA

Google se před několika týdny rozhodl kvůli americkému embargu stáhnout licenci pro Huawei a stáhnul svůj obchodní vztah s čínským výrobcem k bodu mrazu. Mezitím Huawei oznámil, že do konce tohoto nebo počátkem příštího roku chtějí zahájit vlastní alternativní operační systém.

Ačkoli Trump během víkendu řekl, že americké společnosti budou moci v budoucnu obchodovat znova s Huawei, pokud nejsou ty to obchody relevantní pro americkou „národní bezpečnost“, konkrétní podrobnosti stále probíhají. Mluvčí příslušného ministerstva obchodu později objasnil, že Huawei by neměl být vyjmut z takzvaného Seznamu subjektů, který zakazuje americkým společnostem obchodovat se společnostmi, které jsou na něm uvedeny. Namísto toho mají být přijata podrobná pravidla, která přesně určují, které produkty v USA mohou být v budoucnu předány společnosti Huawei.

Autor: Lukáš

Zdroj:WinFuture

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.