Huawei chce rozšířit pronikání do IoT

Čínští prodejci Huawei a Xiaomi se velmi zajímají o vývoj zařízení IoT, která slibují nahrazení mobilních telefonů za inteligentní mobilitu, video a zábavní aplikace, a podle různých průmyslových zdrojů k tomuto vývoji přistupují odlišně.

Huawei klade rostoucí důraz na trh internetu věcí, při poklesu dodávek telefonů vyrobených v Číně a prudkém rozšiřování na globálním trhu internetu věcí, uvedly zdroje.

IOT Internet of ThingsStatistiky IDC ukazují, že Huawei zaznamenalo na čínském trhu ve třetím čtvrtletí roku 2019 prodej 41,5 milionu smartphonů, přičemž meziročně vzrostl o 64,6%, což představuje 42% podíl na trhu, ale celkové dodávky na trhu ve čtvrtletí poklesly meziročně o 3,6% na 98 milionů jednotek.

Odhaduje se však, že globální dodávky zařízení IoT dosáhnou v roce 2020 26 miliard kusů, když tržní měřítko internetu věcí dosáhlo vysoké hodnoty 1,7 bilionu USD, uvedly zdroje.

Evan Xiao, viceprezident pro strategii a rozvoj průmyslu v Huawei, uvedl na globálním summitu IoT, který se konal 10. prosince v Šanghaji, v roce 2019, že strategií společnosti je vybudovat otevřenou platformu IoT a stanovit jednotné protokolové standardy pro usnadnění spojení mezi různými koncovými zařízeními od třetích zemí. Dodavatelé stran v ekosystému IoT, jejichž cílem je prosazovat digitalizaci tradičních průmyslových odvětví.

Xiao uvedl, že od června 2019 zaregistrovala platforma HiLink společnosti Huawei 260 milionů vstupních přístupů více než 40 miliony domácích uživatelů a více než 100 druhů produktů od více než 200 dodavatelů včetně 15 automobilek.

Autor: Lukáš

Zdroj:DigiTimes

Štítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.