Huawei dokáže vyrábět smartphony bez amerických dílů

Po obchodních sporech mezi USA a Čínou americká vláda začala u čínských společností postupně uvolňovat napětí. Jedním z takových příkladů je vydávání licencí firmám k provádění obchodních partnerství se zakázanými společnostmi, jako je Huawei. Americkým společnostem to umožnilo obnovit jejich alespoň částečné vztahy s čínským technologickým gigantem, ale může na to být příliš pozdě, protože Huawei nyní staví své chytré telefony bez součástí z USA.

Huawei Mate 30 Pro

Během tohoto roku bylo Huawei zařazeno na seznam entit. Poté byla čínská společnost nucena ukončit vztahy s mnoha svými americkými partnery poté, co jí to přikázalo americké ministerstvo obchodu. Tento krok zpočátku dokázal ochromit společnost, která se spoléhala na západní společnosti, jako je podpora Google pro Android OS, ARM pro její čipové sady a další společnosti jako Intel a Qualcomm. Nová zpráva však naznačuje, že společnost již nevyžaduje čipové sady vyrobené v USA.

Chytrý telefon Huawei Mate 30 je symbolem tohoto nového druhu chytrých telefonů, které neobsahují žádné součásti z USA. To bylo prokázáno, jakmile bylo zařízení rozebráno analytiky z UBS a Fomalhaut Techno Solutions, což je japonská technologická laboratoř. Čínská společnost učinila velké pokroky v distancování se a spoléhání se na USA.

Donald Trump


Podle analytiků Huawei učinilo velký pokrok s vydáním výše zmíněného vlajkového smartphonu, který byl vyroben bez amerických interních zařízení. Kromě toho, i když společnost Huawei dříve oznámila svůj krok, aby odstranila americké části, je společnost v současné době ve skvělé pozici vzhledem k tomu, jak rychle k posunu skutečně došlo.

Autor: Lukáš

Zdroj:GizmoChina

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.