Huawei dokonce těží z amerických sankcí, poškozují zejména Apple

Včera zveřejnil čínský výrobce Huawei své nejnovější údaje o podnikání, což ukázalo, že společnost je méně zasažena, než se očekávalo, takže americké embargo bylo více méně neúčinné. Nebo alespoň z pohledu Huawei. Apple na to má zřejmě jiný názor. Číňané stále více solidarizují s Huawei a vyhýbají se kvůli tomu Applu.

Existuje mnoho průmyslových zasvěcených osob a ekonomů, kteří jsou vůči obchodní politice amerického prezidenta Trumpa velmi skeptičtí. Protože Donald Trump obvykle považuje svět za jednoduchý a globální obchod je složitá záležitost. Zdá se, že současná čísla průzkumníků trhu z Canalys (prostřednictvím VentureBeat) dokazují, že Trumpovi kritici mají pravdu.

Vlastenecká vlna
Protože obchodní embargo nepoškodí Huawei v Číně, ale spíše americké společnosti, zejména Apple. Podle Canaly čínský výrobce profituje z vlny vlastenectví ve své domovině a ve druhém čtvrtletí dokázal prodat téměř o třetinu více smartphonů (31 procent) než před rokem. V Číně byla společnost Huawei schopna prodat 37,3 milionů zařízení. To znamená podíl na trhu 38,2 procenta. Na celém světě skupina oznámila tržby 59 milionů.

Pro Apple byl však druhý čtvrtletí v Číně méně dobrý: ztratili 14 procent a mohli prodat „pouze“ 5,7 milionu iPhonů. To nepochybně bolí kalifornskou společnost, protože doufala v procentní nárůst v Číně a nikoli ztráty. Dobrý výsledek v Číně by byl pro Apple tak důležitý také proto, že západní trhy jsou považovány za přesycené. A Apple zde dosti ztrácí.Čínský trh však není nositelem naděje, který v něm někteří vidí. Celkem bylo ve druhém čtvrtletí prodáno o šest procent méně smartphonů. To mělo dopad i na ostatní výrobce, protože Vivo, Oppo a Xiaomi ztratili veškerý prodej, což naopak nezhoršuje vlastenecký efekt v Huawei.

Autor:Lukáš

Zdroj:HuaweiCentral

Štítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.