Huawei dosáhlo rekordního 18% podílu na globálním trhu se smartphony za Q3 2019

Výsledky třetího čtvrtletí letošního roku přicházejí a výzkum Counterpoint ukazuje, že rostoucí poptávka po chytrých telefonech ve 3. čtvrtletí 2019 pomohla světovému trhu se smartphony zastavit sedmiměsíční pokles meziročních poklesů.

HuaweiPodle údajů, které sestavil výzkumník, Huawei ve třetím čtvrtletí zvýšil své podnikání v oblasti smartphonů a prodalo 66,8 milionu smartphonů s celosvětovým podílem 17,6% akcií a 28,5% meziročně. Během stejné časové osy v loňském roce prodal Huawei 52,0 milionu kusů s podílem na trhu 13,7%.

Je třeba poznamenat, že čísla uvedená ve zprávě zahrnují počet chytrých telefonů Huawei a její dceřiné společnosti Honor.

Kromě společnosti Huawei zůstává společnost Samsung na špičce se 78,4 miliony dodávek smartphonů, 20,6% podílem na trhu a 8,4% ročním růstem. Apple je na třetím místě s 44,8 miliony jednotek, 11,8% akcií a ročním poklesem o 4%.

Navíc čínské smartphony včetně – Xiaomi, Oppo a další čelí také poklesu meziročního růstu.V domácí zprávě Canalys za Q3 2019 Huawei zachytil 40% čínského trhu se smartphony a je jediným výrobcem smartphonů, který má růst podnikání.

„Zákaz obchodu Huawei v USA neovlivnil dodávky a růst celkové značky ve 3. čtvrtletí 2019 po nejistotách v červnu. Strategie společnosti Huawei, která doplňuje její pokles podílu na zámořském trhu domácím tlakem, se vyplatí, “řekl Tarun Pathak, zástupce ředitele společnosti Counterpoint Research.

Autor: Lukáš

Zdroj:HuaweiCentral

Štítky:,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.