Huawei dosahuje rekordní rychlosti 3,67 Gbps na komerční 5G síti ve Švýcarsku

Společnost Huawei se švýcarskou telekomunikační společností Sunrise oznámila, že dosáhla rekordní rychlosti stahování 3,67 gigabitů za sekundu (Gbps) v komerční 5G síti ve švýcarském Curychu.

Huawei buduje 5G po celém světěSpolečnost Huawei dosáhla downlinku 3,67 Gbps pomocí 100MHz spektra „C-Band“, rádiového kmitočtového rozsahu od 4GHz do 8GHz, jakož i víceuživatelských technologií více antén a zapojením do technologie MU-MIMO, což podstatně zvyšuje kapacitu 5G bez dalších požadavků na spektrum a zdroje energie.

Huawei říká, že tato pozoruhodná rychlost přenosu dat nepochází z testovací laboratoře a neprobíhá v živé komerční síti. Ve srovnání se sítí Sunrise může 5G milimetrová vlna používaná v komerčních sítích v USA dosahovat až 2 Gbps, zatímco nezávislé testy obecně pozorovaly nejvyšší 1 Gbps.Mezitím Sunrise rozšířila své partnerství s Huawei a poskytla 5G ve více než 260 švýcarských městech a vesnicích, včetně slibu poskytnout maximální rychlost 5G po celé zemi a umožnit tak širokopásmový internet, HD-TV, interaktivní herní služby 5G atd.

Před dnešním testem Sunrise nabízel maximální rychlost 2 Gb / s, ale po dnešní době můžeme očekávat, že se rychlostí tachometru 5G zvýší, jak bude tato technologie vyzrálejší.

Autor: Lukáš

Zdroj: HuaweiCentral

Štítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.