Huawei EMUI 10: Nové rozhraní se očekává s Androidem Q v srpnu

Po prvním úniku nového EMUI 10 Beta založeného na Android Q Huawei oficiálně spustí rozhraní smartphonu 9. srpna. Místo IFA 2019, interní konference developerů v Dongguanu, bude Čína sloužit jako stadium pro oznámení.

Android Q

Zatímco Huawei v současné době dodává stále více a více smartphonů s EMUI 9.1, včetně Google Android 9.0 Pie, v pozadí bude pracovat na dalších aktualizacích. Kombinace EMUI 10 a Android 10 Q je dalším významným krokem pro výrobce, pokud jde o software pro jeho produkty, i když úvod může být torpédován americkou vládou za prezidenta Donalda Trumpa. Operační systém včetně nového rozhraní by však měl být oficiálně oznámen 9. srpna 2019 na konferenci Huawei Developer Conference.

Jen před měsícem byla vydána první beta verze EMUI 10, neoficiálně dostupná pro Huawei P30 Pro. Mnohé nové funkce nebyly na základě této verze rozpoznatelné, jen několik standardních ikon na úvodní obrazovce bylo mírně revidováno. Počáteční testeři však zaznamenali výrazný nárůst výkonu ve srovnání se současným EMUI 9.1 (Android Pie) a připravovaným EMUI 10 (Android Q). Je však sporné, zda je to založeno na novém rozhraní Huawei EMUI nebo na novém operačním systému Google Android.

Huawei Mate 30 Pro: První smartphone s EMUI 10 a Android Q?

Huawei Mate 30 Pro


V každém případě, Huawei Mate 30 Pro očekávaný na podzim bude pravděpodobně mezi prvními smartphony, které budou dodány s novým EMUI 10. Dosud se předpokládá, že tato vlajková loď je 6,71palcový model s displejem AMOLED (90 Hz) a procesorem Kirin 985. Tam je také spekulace o kamerovém systému se čtyřmi senzory, rychlá nabíjecí schopnost až 55 wattů přes USB-C kabel a 4200 mAh baterie.

Autor:Lukáš

Zdroj:WinFuture

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.