Huawei EMUI 10: První obrázky naznačují nový design

Představení nového systému Huawei EMUI 10 se očekává do konce týdne. První propagační obrázky předem odkrývají nový design, který by měl přinést aktualizaci založenou na Google Android Q na chytrých telefonech čínského výrobce.

Po upgradu různých modelů Huawei na EMUI 9.1 se majitelé vhodných chytrých telefonů Android těší na vydání nebo první oficiální představení nové verze operačního systému EMUI 10.0. Zatímco první verze beta pro Huawei P30 Pro vizuálně nemohla ukázat žádné inovace, zdá se, že vývoj EMUI je v konečné verzi. To je zřejmé z prvních promo fotografií, které byli objeveny na čínské platformě Weibo.

První pohled na inovace EMUI 10

I když se jedná pouze o schematická znázornění, která by mohla být použita k propagaci nového Huawei EMUI 10 z údajně oficiálního zdroje, překlad z čínštiny poskytuje první pohled na možné změny. Záběry tedy hovoří o nových konstrukčních prvcích a efektech pro rozhraní smartphonu v systému Android Q. Stejně tak jsou slibovány nové funkce pro vyzvánění videa, motivy, tapety a písma. Mezi další přednosti patří vylepšení systémových animací, přehrávání videa a hry.

To, že Huawei provádí optické úpravy s aktualizací EMUI 10, bylo předvídatelné. Nakonec se jedná o novou hlavní verzi, která bude paralelně se zavedením kolekce Android 10 v připravovaných a již dostupných chytrých telefonech. Oficiálně se očekává, že Huawei vystoupí na nadcházející interní konferenci pro vývojáře v čínském Dongguanu 9. srpna (pátek) na svém novém rozhraní. Mate 30 Pro by pak měl patřit k prvním chytrým telefonům výrobce, který je vybaven z výroby jak Google Android Q, tak i přizpůsobeným EMUI 10.

Společnost Huawei navíc potvrdila aktualizaci systému Android Q, a proto pravděpodobně upgradovala na EMUI 10.0 pro více než 17 aktuálně dostupných chytrých telefonů. Včetně nejnovější řady P30, ale také starších modelů, jako jsou Mate 20 (Pro), P20 (Pro) a dokonce Mate 10 (Pro) a jejich vydání Porsche Design. Co se týče dceřiné společnosti Huawei Honor, bylo již potvrzeno sedm smartphonů, které brzy obdrží vhodnou aktualizaci. To zahrnuje celou řadu Honor 20 včetně verzí Pro a Lite. Zahrnuty jsou také Honor View 20, Honor 10 (Lite) a Honor 8X.

Kdy přesně bude možnost stažení firmwaru, není zatím známo. Ale mělo by to být brzy po konferenci v pátek.

Autor:Lukáš

Zdroj:WinFuture

Štítky:, , ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.