Huawei FreeBuds 3: Průlom v poslechu hudby?

Huawei dnes představil novinku. A to konkrétně Huawei FreeBuds 3, které vypadají jako klon AirPods, tudíž můžeme očekávat, že se Huawei bude snažit konkurovat původním sluchátkám od Applu. Na veletrhu IFA představil čínský výrobce alternativní bezdrátová sluchátka, která se vyznačují aktivním snížením šumu.

Po nějakou dobu se diskutuje o tom, že Apple plánuje verzi AirPodů, která výrazně potlačuje okolní hluk. Kdo někdy měl AirPods na uších, tak ví, že sice nehrají špatně. Ale opravdu slyšíte i když někdo vedle Vás šeptá. Na IFA 2019 v Berlíně přichází Huawei a ukazuje návrhářům z Cupertina jak se to má dělat. Bezdrátové „zástrčky“ do uší se nazývají FreeBuds 3, jsou založeny na kalifornském vzhledu a přinášejí spolu s modelem Kirin A1 také svůj vlastní zvukový čip. Měl by zajistit jednoduché spojení a stabilní spojení s nízkou spotřebou energie. Nicméně, Huawei FreeBuds 3 s výdrží baterie čtyři hodiny, asi o hodinu méně než Apple AirPods.

Huawei FreeBuds 3

Aktivní potlačení hluku bez použití „špuntů“

Použití aktivního potlačení hluku, které společnost Huawei integruje navzdory otevřenému uspořádání (otevřená sluchátka), by znamelo, „průlom“ v této technologii a potěšilo by to nejednoho uživatele. Jak dobře funguje tzv. „Algoritmus snižování hluku“ v praxi, musí nejprve ukázat budoucí každodenní testy. Výrobce však slibuje výrazné snížení vnějšího hluku při telefonování a poslechu hudby. To, zda se životnost baterie při používání funkce ANC dále snižuje, není v tiskové zprávě k dispozici. Dodávané nabíjecí pouzdro, které lze také nabíjet bezdrátově, poskytuje v každém případě další čtyři nabíjecí cykly. Tím se zvýší maximální „doba poslechu“ na 20 hodin.

Huawei FreeBuds 3Pokud jde o technologii FreeBuds 3, Huawei má bezproblémový přenos zvukových signálů ze smartphonu pomocí Bluetooth 5.1. Navíc zvukový procesor Kirin A1 slibuje, že bezdrátová sluchátka s jejich dynamickými 14 milimetrovými reproduktory mohou dosáhnout frekvencí až 356 MHz. Startovní signál pro uvedení do obchodů konkurenta AirPods bude v listopadu 2019, kdy budou bezdrátová sluchátka v Německu k dispozici v černé a bílé barvě za cenu 199 eur. Pro srovnání, AirPods (2. generace) s bezdrátovým nabíjením v současné době stojí 170 EUR.

Autor: Lukáš

Zdroj:WinFuture

Štítky:,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.