Huawei Freebuds Studio: Ta nejlepší z nejlepších sluchátek, která kdy Huawei vytvořil

Huawei Freebuds Studio vám padnou jako ulitá! / Autor snímku: Adam Vilkus

Je to už nějakou dobu, co byla představena sluchátka Huawei Freebuds Studio, nicméně, k nám se dostala až nyní, a proto se pokusím vám na ně nastolit, co nejobjektivnější pohled. Sluchátka jsem našel na Vánoce pod stromečkem, a měl jsem z nich neuvěřitelnou radost. Hned při prvním pohledu na ně, mě napadlo vytvořit recenzi, takže jsem je měsíc intenzivně testoval a doufám, že si tohle čtení užijete.


Huawei Freebuds Studio specifikace:

Typ sluchátek: Náhlavní

Rozměry: výška – 194 mm

šířka – 152 mm

hloubka – 81,5 mm

váha – asi 260 g

Barvy: Gold (zlatá), Black (černá)

Dynamický měnič: 40 mm

Konektivita: Bleutooth 5.2

ANC: Ano

Baterie: Kapacita baterie – 410 mAh

Výdrž baterie – 24 hodin přehrávání s vypnutým ANC, 20 hodin se zapnutým ANC

5 hodin přehrávání na 10 minut rychlého nabíjení se zapnutým ANC, 8 hodin s vypnutým ANC

Doba nabíjení: cca. 1 hodina


Obsah balení:

Balení, jak je u Huawei zvykem, bylo velmi jednoduché a přehledné. Sluchátka dostanete v relativně velké zabalené krabičce, která váží jedno kilo. Ano, opravdu jedno kilo, dal jsem si s tím tu práci, abych to zvážil. Samotného mě tato váha překvapila a zpočátku trošku znervózněla, že sluchátka budou moc těžká. Po otevření krabice na vás vyskočí krásné černé pouzdro s nápisem Huawei, který je umístěn v samém středu a velmi elegantně napsán na kovovém podstavci. Po vyjmutí pouzdra uvidíte různé návody apod. však to jistě znáte. Ale to nejlepší nás čeká uvnitř samotného pouzdra, ve kterém jsou sluchátka a kabel USB-C na nabíjení. Jeho délka je naprostá dostatečná (cca 1 metr) a opravdu je praktické nosit ho v tom pouzdru.

Pouzdro na Huawei FreeBuds Studio / Autor snímku: Adam Vilkus

Vzhled a zpracování:

Sluchátka jsou velmi praktická a na hlavě je po chvíli přestanete vnímat. Nicméně, všiml jsem si, že okolí je vnímá poměrně dost, což je způsobeno asi barvou, jelikož jsou zlaté. Jen přeci, zlatá barva sluchátek není moc tradiční. Původně jsem spíše chtěl černou barvu, ale ta zlatá nevypadá vůbec zle a troufám si říct, že v realitě je hezčí, jak na fotkách.

Samotný design je velmi elegantní, i když jsem slyšel názor jedné osoby, která mi uvedla, že působí hrozně levně. Já to takhle nevnímám a ani nikdo další mi to neřekl. Každopádně, je škoda, že Huawei nepoužil více kovu, protože ten plast fakt někdy působí nejistě. Třeba když si dávám sluchátka do pouzdra, tak tam slyším to jemné praskání, a to mě to děsí.

Jinak, jak jsem již psal výše, tak po chvíli nebudete ta sluchátka na hlavě ani vnímat. Těch 260 g se úplně ztratí, s tím, že s přehledem pokryjí celé vaše uši, což je mimochodem teď v zimě velmi praktické, protože je pěkně zahřívají a nemusíte nosit čepici. Potah na uši je rovněž z kvalitního materiálu a uši se vám nebudou vůbec potit, i při vyšší fyzické aktivitě. A jestli máte strach z toho, že vám nebudou, tak je lze samozřejmě prodloužit, tudíž se vlezou na každou hlavu. Nejvíce bych chtěl Huawei pochválit za fyzické tlačítko na levém sluchátku, je opravdu velmi přesně umístěno na místa, kam člověk intuitivně sahá. Na pravém poté nalezneme dotykovou plošku, která perfektně reaguje na různá gesta.

Pouzdro ihned po otevření / Autor snímku: Adam Vilkus

Uživatelský zážitek:

Tady vám tak nějak shrnu celkové zkušenosti, které jsem za ten měsíc získal, ať už jde o baterii nebo nějaké problémy. Výdrž baterie není taková, jakou Huawei slibuje. Minimálně v mém případě tomu tak není, nevím, čím je to způsobeno, ale baterie mi vydržela nanejvýš 15 hodin a to jsem se docela ještě krotil. Jako nějaký velký problém v tom nevidím, ale zamrzí to člověka, když skutečnost neodpovídá realitě. Rychlost nabíjení tak nějak odpovídá, nikdy jsem to moc neřešil, prostě jsem dal sluchátka na nabíječku a za hodinu vypojil, jak na nich dioda svítila zeleně.

Poslední dny jsem začal zaznamenávat problém se senzory, sluchátka jsem sundal z hlavy, takže by měla přestat hrát, ale to se poslední dny neděje. Dokonce se to začalo stupňovat a ztrapnila mě. Byl jsem v obchodě, prodavačka na mě mluvila, tak jsem si je dal okolo krku, pozastavil přehrávání hudby ručně na mobilu a stejně začala hrát. Prodavačka se na mě podívala fakt blbým pohledem a já si připadal hrozně, tak jsem to hned pozastavil znovu. Nicméně, za dalších 10 sekund se to stalo zas, takže jsem je prostě vypl. A kritický budu i nadále, jelikož když jste někde, kde je elektrické vedení, tak začnou blbnout. Například vždycky, když stojím na nádraží, tak se ta hudba začne přerušovat, i když jen na 1 sekundu, ale i tak to je nepříjemné, nikde jinde se mi to neděje.

Další věcí, kterou Huawei nevychytal, tak je režim Awareness. Při jeho zapnutí se zapnou vnější mikrofony, díky kterým byste měli lépe rozumět okolí. Jo, to sice funguje, ale když fouká vítr, tak nejenom, že nerozumíte okolí, vy ani neuslyšíte tu písničku, takže tuhle funkci většinou využijete spíš někde v uzavřeném prostoru a to jen pramálo. A poslední kritiku opět budu směřovat na mikrofony a to konkrétně při volání. Jakmile fouká vítr, tak není sebemenší šance, že by vás druhá strana slyšela, takže když vám někdo volám, musíte si sluchátka sundat a volat přes mobil, případně hodinky.

Sluchátka působí vážně prémiově / Autor snímku: Adam Vilkus

Konektivita:

Propojení s mobilem je vždy velice snadné a rychlé, jen zapnete Bluetooth a sluchátka se opravdu do pár setinek připojí, stejně tak rychle funguje i odpojení. Dále se mi líbí připojení dvou zařízení najednou, když se vám vybije mobil, tak pak není problém připojit hodinky a přehrávat hudbu z nich. Připojení je stabilní a hudba svižná, pokud nestojíte zrovna na nádraží nebo nečekáte na tramvaj.

Zvuk a ANC:

Na ANC se zde Huawei opravdu zaměřil a nabízí nám rovnou tři úrovně potlačení hluku – příjemné, obecné a ultra. Všechny režimy jsem pečlivě prozkoušel a rozdíl je tam opravdu znát. Já nejvíce preferuji režim ultra, aby byl můj poslech opravdu nepřerušovaný a já nemusel poslouchat svou mámu nebo tátu. Pokud chcete sluchátka, která vás zbaví okolního ruchu, tak jsou tahle pro vás jako dělaná.

Jakmile si pustíte písničky, tak ani neuslyšíte přijíždět vlak či MHD ve městě. Písničky jsou čisté a v nastavení si můžete zvolit, jestli preferujete vyšší tóny nebo basy. Já osobně využívám basy, protože když si to dáte naplno a pustíte nějakou píseň, kde ty basy jsou výrazné, tak je to opravdu oslňující zážitek. Rovněž se mi líbí, že někdy na začátku nějaké písničky v levém sluchátku hraje jen hudba a v tom pravém zpívá ten zpěvák. A vlastně postupně, čím dále v té písni jste, tak tím více se zpěvák přidává do levého sluchátka a ta hudba do pravého. Tuhle vlastnost bych rád ocenil, je to něco netradičního. Zvuk není vůbec zkreslený a to ani na nejvyšší hlasitosti, tady pěju pouze samou chválu.

Úprava režimu na režim ANC / Autor snímku: Adam Vilkus

Celkové hodnocení:

Celkově tato sluchátka hodnotím pozitivně, protože chyby, které mají, tak má většinou i konkurence. Není to nic, čím by se výrazně lišila od ostatních, kromě ceny. Cena je zde pro někoho až odrazujících 6000 Kč. Někomu to za to stojí a já můžu s hrdostí říct, že mi taky. Je cítit, že na hlavě máte něco prémiového, něco, co v Česku má hrozně málo lidí. Ovládání gesty funguje na výbornou a celkově až na ty problémy s elektrickým vedením a mikrofony jsou to bezchybná sluchátka, která si užijete a ještě zapůsobíte před kamarády, i když to není jejich hlavním účelem. Jejich hlavním účelem je přehrávání hudby, které je naprosto skvělé.

Ještě rád vyzdvihnu aplikaci AI Life, která je naprosto přehledná a intuitivní, už při první interakci s ní, budete vše chápat a vědět. Huawei si opravdu dává záležet na tom, co nabízí spotřebitelům a hrozně se mi to líbí. Doufám, že vyjde další generace těchto už relativně starých sluchátek.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: Svět Huawei

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

2 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *