Huawei HarmonyOS 3.0 zahájí interní testování v březnu

Huawei P50 Pro / Zdroj fotografie: Svět Huawei

Na konferenci s názvem Huawei Developer Conference 2021, která se konala 22. října v loňském roce, byla oficiálně vydána vývojářská verze HarmonyOS 3. Huawei uvedl, že HarmonyOS 3 nadále inovuje tři základní hodnoty systémové architektury. Ty přináší komplexní upgrade schopností systémů a vývojových nástrojů. Podle dobře obeznámených zdrojů s celou situací z Číny se HarmonyOS 3.0 začne interně testovat v březnu.

Podle harmonogramu HarmonyOS 3.0 na oficiálních stránkách Huawei, by beta verze měla dorazit mezi lednem a březnem. Nicméně, vzhledem k tomu, že už za sebou máme polovinu únoru, tak se zdá, že březen bude tím měsícem.

Jako nová generace operačních systémů může systémová architektura HarmonyOS realizovat flexibilní nasazení. To umožňuje chytrým zařízením s různým hardwarem komunikovat mezi sebou ve stejném jazyce. Podle prvních vývojářských náhledů HarmoyOS 3 se zdá, že přijde s novými flexibilními nástroji pro automatizaci nasazení.

Historie adaptace HarmonyOS 2

Od oficiálního spuštění systému HarmonyOS v červnu 2021 bylo jeho zavádění masivní. Jednalo se o největší zavedení softwaru pro jakýkoli systém na světě v historii. Za posledních osm měsíců již tento systém obdrželo přes 200 milionů zařízení společnosti Huawei. Během prvního týdne od zavedení aktualizace obdrželo HarmonyOS více než 10 milionů uživatelů. Po dvou týdnech mělo HarmonyOS už přes 18 milionů uživatelů.

Na začátku července 2021, pouhý měsíc po spuštění aktualizace, měl systém přes 25 milionů uživatelů. Ke konci července používalo HarmonyOS přes 40 milionů uživatelů Huawei. K 30. srpnu měl operační systém více než 70 milionů aktivních uživatelů. 2. září však společnost uvedla, že už má více než 90 milionů uživatelů.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizchina.com

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.