Huawei HiCar vám umožní ovládat auto pomocí smartphonu

Nejnovější a největší funkcí z laboratoří Huawei je zcela nový Huawei HiCar. Jméno se poprvé objevilo v srpnu, kde Huawei tvrdil, že vyvíjí novou funkci, která by v podstatě umožnila uživateli ovládat své auto pomocí smartphonu. Zatímco v té době neexistovala žádná specifika, funkce je nyní téměř tady a máme více podrobností o tom, co přesně to dělá.

Huawei HiCar poskytuje uživateli několik funkcí. Pro začátečníky můžete v podstatě ovládat většinu autonomních funkcí vašeho automobilu z aplikace. To se týká věcí, jako je klimatizace, okna, stěrače a zámky automobilů. Kromě toho může také používat fotoaparáty automobilu k pořizování fotografií nebo videí, což by mohlo být užitečné mnoha způsoby. K dispozici je také možnost sdílet tyto obrázky a videa, což není sice nikterak užitečné, ale stále zajímavé.

Když se smartphone a auto spojí, na centrální ovládací obrazovce na vozidle se zobrazí možnosti dostupné na zvláštních kartách, jako jsou karty vyhrazené pro plánování připomenutí, navigace do cíle, přehrávání hudby, přijímání hovorů a funkce hlasového asistenta. Tento centrální rozbočovač umožňuje provádět změny snadno a rychle. Pokud jste zvědaví, odpověď zní ne, nemůžete řídit své auto pomocí smartphonu.

Tato funkce bude přicházet na řadu zařízení Mate 30 jako první, což se dalo také očekávat. Podle Huawei však tuto funkci získají pouze vlajková zařízení společnosti, což v podstatě znamená pouze zařízení Mate a P-series. Není to příliš překvapivé, i když bychom rádi viděli tuto funkci také na některých levnějších zařízeních.

Autor: Lukáš

Zdroj: WinFuture

Štítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.