Huawei investuje 436 milionů dolarů do vybudování ekosystému pro své serverové procesory

Společnost Huawei v příštích pěti letech investuje 3 miliardy juanů (436 milionů USD) do vývoje svých vlastních serverových procesorů založených na souvisejícím ekosystému, aby posílila své vývojové dovednosti v polovodičích.

Představení Procesoru ARM Kunpang 920

Podle předsedy Erica Xu, známého také jako Xu Zhijun, bude investice použita v Kunpengu na zlepšení nástrojů vývojářů, operačních systémů s otevřeným zdrojovým kódem a přístupu vývojářů k souvisejícím projektům, které uvádí ChinaDaily.

Huawei Kunpeng 920, představený v Jaunay ve Francii. Je serverový procesor založený na ARM. Využívá proces 7nm, procesor byl nezávisle navržen společností Huawei na základě architektonické licence ARMv8.

Xu řekl, že tento krok umožní Huawei a jejím partnerům „vybudovat výpočetní ekosystém kolem Kunpengu“ a poté poskytnout infrastrukturu a aplikace, jako jsou cloudové služby „založené na procesorech Kunpeng“ pro „různá průmyslová odvětví“.

Výzkumný analytik Danny Mu uvedl, že procesory na bázi ARM jsou určeny pro speciální podniky, které mohou sloužit jako dobrý doplněk k počítačovému podnikání společnosti Huawei.

„Huawei se pohybuje správným směrem a zintenzivňuje úsilí o kultivaci ekosystému založeného na ARM, včetně softwaru a aplikací,“ řekl Mu.

Podle předchozích informací prodala společnost Huawei v roce 2018 po celém světě více než 900 000 serverů, což znamená, že celková dodávka za posledních šest let dosáhla 3,56 milionů kusů.

Autor: Lukáš

Zdroj:HuaweiCentral

Štítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.