Huawei investuje do začínající společnosti s operačním systémem zaměřeným na IoT

Huawei flagship store Shenzen / Zdroj fotografie: Huawei

Je to pouze pár dní, kdy prošla společnost Shenzhen Kaihong Digital Industry Development Co. Ltd. průmyslovou a obchodní změnou a přidala investiční partnerství Shenzhen Hubble Technology jako akcionáře komanditní společnosti. Pro vaši informaci, Hubble je investiční divizí společnosti Huawei a základní kapitál nově získané společnosti byl 300 milionů RMB až 500 milionů RMB s nárůstem o 66,67 % pro tuto společnost zaměřenou na operační systém IoT.

Podle uvedených informací byla společnost založena v srpnu 2021 a jejím právním zástupcem je Chen Yuhong. Zřejmě si říkáte, v jakém odvětví tato společnost podniká, když jí Huawei věří natolik, že jí svěří tolik peněz. Proto je nutno zmínit, že oblast podnikání zahrnuje:

  • Internet věcí
  • Umělá inteligence (AI)
  • Průmyslové aplikace

Výpis samotné společnosti však naznačuje, že se tato firma primárně zaměřuje na vývoj operačního systému IoT. To je ten hlavní důvod, proč Huawei do této společnosti Huawei investovalo. Huawei už delší dobu budu vlastní síť zařízení a produktů, které jsou propojené pomocí IoT.


Internet věcí (anglicky Internet of Things, zkratka IoT) je v informatice označení pro síť fyzických zařízení, vozidel, domácích spotřebičů a dalších zařízení, která jsou vybavena elektronikou, softwarem, senzory, pohyblivými částmi a síťovou konektivitou, která umožňuje těmto zařízením se propojit a vyměňovat si data. Každé z těchto zařízení je jasně identifikovatelné díky implementovanému výpočetnímu systému, ale přesto je schopno pracovat samostatně v existující infrastruktuře internetu. Experti odhadují, že Internet věcí bude v roce 2020 zahrnovat přibližně 30 miliard zařízení. (zdroj: wikipedie)


Huawei HarmonyOS:

V roce 2019 Huawei uvedlo na trh operační systém HarmonyOS, který je postaven na konceptu internetu věcí (IoT). Čínský technologický výrobce zavedl tento operační systém, aby vytvořil a poskytl propojení mezi všechna zařízení na různých platformách.

Operační systém zpočátku podporoval pouze chytré televizory, ale v roce 2020 byl otevřen pro zajímavé a rozšířenější platformy, jako jsou smartphony a tablety. V současné době je HarmonyOS nainstalováno na tisících různých zařízení, ale zároveň je bohužel omezen na čínský trh.

Přestože Huawei má HarmonyOS, tak společnost se jako vlastník firmy může podílet na různých druzích podnikání, které by mohly postupem času rozšířit její dosah.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: honorfacts.com

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.