Huawei je přesvědčeno, že Británie neodmítne nabídku na budováni 5G

Vláda Spojeného království je v současné době předmětem diskuse o tom, zda má povolit Huawei rozvoj 5G infrastruktury. Huawei se zdá být do značné míry jistý, že to Spojené království nezastaví.

V rozhovoru pro Sky News zakladatel a generální ředitel Huawei Ren Zhengfei řekl, že „Spojené království nám neřekne ne“, pokud jde o zahrnutí Huawei do její kritické infrastruktury. Ocenil také premiéra Borise Johnsona jako schopnou osobu pro správné rozhodnutí.

Začátkem tohoto roku umožnila bývalá premiérka Theresa May telekomunikačnímu gigantu účastnit se rozvoje infrastruktury 5G pro jiné než jen základní části. Oficiální rozhodnutí o této záležitosti však mělo být přijato v dubnu, ale z neznámých důvodů bylo odloženo.

V návaznosti na to USA varovaly, že zastaví sdílení zpravodajských informací s Velkou Británií, pokud bude nadále umožňovat Huawei v rozvoji sítě 5G.

Ren označil nadcházející rozhodnutí Spojeného království za „velmi důležité“.

„Všiml jsem si, že třetího dne, kdy byl [pan Johnson] ve funkci, řekl, že Spojené království by mělo zavést 5G co nejdříve,“ řekl.

„Myslím, že nám neřeknou ne, pokud naše společnost projde těmito přísnými testy. Pokud budou situaci brát vážně myslím si, že nemají důvod nás odmítnout,“ řekl Ren.Během všech těchto diskusí o bezpečnostních otázkách vláda Spojeného království nedokázala objasnit svůj postoj k Huawei, což je ovlivněno jejich podniky. Proto telekomunikační společnosti v zemi již spustily své 5G služby využívající zařízení Huawei bez problémů.

Začátkem tohoto týdne John Bolton, americký poradce pro národní bezpečnost, řekl, že nová britská administrativa mu řekla, že Boris Johnson může zpracovat zákaz Huawei. Vzhledem k tomu, že vláda Spojeného království takové prohlášení oficiálně nevydalo, není jasné, kde americký poradce tuto informaci vzal.

Autor: Lukáš

Zdroj: HuaweiCentral

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.