Huawei je v Číně největším inovátorem, rovněž je i největším vynálezcem patentů

Huawei centrální středisko / Zdroj: depositphotos

Před pár dny, konkrétně 11. října All-China Federation of Industry and Commerce zveřejnila seznam špičkových vynálezců patentů a soukromých podniků výzkumu a vývoje za rok 2021. Podle zpráv se Huawei vedle tří dalších soukromých podniků zařadil mezi nejlepší vynálezce patentů z provincie Guangdong. Společnost drží nejvíce čísel v počtu inovativních patentů v různých odvětvích, včetně 5G, 6G, automobilového průmyslu, smartphonů atd.

Na druhém místě, hned za společností Huawei se nachází Tencent, na třetím nalezneme výrobce chipsetů MediaTek, čtvrtý je výrobce spotřebičů Gree Electric a pátá je společnost Baidu. Jediné Baidu se nachází mimo provincii Guandong. Je to internetový vyhledávač se sídlem v Pekingu.

Ve zprávě je uvedeno asi 500 soukromých podniků, které navrhují patenty na různé technologie. Celkem ve zprávě nalezneme přes 330 000 platných patentů.

Společnost Huawei se taktéž umístila na prvním místě v kategorii investic a výzkumu. Na druhém místě skončila společnost Alibaba a na třetím Tencent, o kterém jsem mluvil již v předchozím odstavci. Vstupní prahová hodnota činila 237 miliard juanů.

Huawei je hlavním investorem do výzkumu a vývoje s celkými investicemi o výši 141 893 miliardy juanů. Společnost se snaží expandovat do více oblastí, včetně těch uhelných či cloudových. Měli bychom také zmínit HarmonyOS, což už nyní je poměrně úspěšný operační systém, jež využívá mnoho společností třetích stran, jako je třeba Midea či Meizu.

Celá taktika od Huawei se mi líbí, USA se ho snaží sankciovat, kde to jen jde, ale Huawei se nevzdává a pořád bojuje. Bude to ještě tuhý boj, který doufám, že Huawei vyhraje a USA ho nechá postupem času na pokoji, i když je to zatím ve hvězdách.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.