Huawei jedná o instalaci Aurora OS na své tablety

Huawei zahájil rozhovory s Ruskem o instalaci ruského OS do svých tabletů, aby je použila v ruském populačním sčítání pro příští rok.

Podle agentury Reuters Huawei jedná s ruským ministerstvem komunikace o instalaci Aurora OS do 360 000 tabletů Huawei do roku 2020, uvedly související zdroje.

„Toto je pilotní projekt.“ Vidíme to jako první fázi spuštění ruského OS na zařízeních Huawei, “řekl zdroj.

„Huawei se o projekt zajímá. Ukázala vzorky tabletů, které by mohly být použity, “řekl druhý zdroj. Aurora je jediný ruský operační systém a v současnosti se ale nepoužívá.

Ruský státní telekomunikační operátor Rostelecom je jediným dodavatelem, který kupuje tablety pro sčítání ruské populace.

„Různé možnosti spolupráce s Huawei se v současné době zvažují za účasti ministerstva komunikací … Podrobnosti zatím nezveřejňujeme, existuje dohoda o důvěrnosti,“ řekl Rostelecom.

Začátkem tohoto měsíce spustila společnost Huawei vlastní operační systém HarmonyOS pro inteligentní hodinky, inteligentní obrazovky, systémy ve vozidle a inteligentní reproduktory. Tato kategorie může být brzy rozšířena na další platformy.

Autor: Lukáš

Zdroj: Reuters

Štítky:,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.