Huawei již vyrábí základní stanice pro 5G bez součástí USA

Společnost Huawei uvedla, že začala vyrábět 5G základnové stanice bez komponentů v USA a celková výroba 5G základnových stanic by se měla v roce 2020 více než zdvojnásobit.

Huawei 5GČínský technologický gigant začne příští měsíc sériovou výrobu 5G základnových stanic, aniž by používal americké komponenty, uvedl zakladatel a generální ředitel Ren Zhengfei pro agenturu Reuters.

„Testování jsme provedli v srpnu a září a od října začneme sériovou výrobu,“ řekl Ren a dodal, že zpočátku začne vyrábět 5 000 základních stanic 5G bez komponentů z USA za měsíc.

Podle informací se očekává, že příští rok bude roční produkce Huawei překonávat 1,5 milionu kusů ve srovnání s odhadem 600 000 pro tento rok ale ještě některé z nich zahrnují i ​​díly vyrobené v USA.

Americké obchodní oddělení v květnu přidalo Huawei do seznamu entit, což společnosti zakazovalo obchodovat s americkými firmami.

V červnu společnost Huawei oznámila, že doposud získala 50 5G obchodních smluv a dodala více než 150 000 základních stanic. Do konce tohoto roku navíc očekává objednávky více než 500 000 základnových stanic.

Zakladatel společnosti Ren Zhengfei tento měsíc během rozhovoru řekl, že plánuje v příštích dvou letech prodat více než 2 miliony základnových stanic 5G, a to i přes zákaz USA.

Autor: Lukáš

Zdroj: HuaweiCentral

Štítky:,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.