Huawei Kirin 1020 s kódovým označením Baltimore, bude nálož plná výkonu!

Huawei letos uvedl na trh procesory Kirin 990 a Kirin 990 5G a jsou to docela působivé čipsety. Posledně jmenovaný byl vůbec prvním SoC na trhu s integrovaným 5G, s 10,3 miliardami tranzistorů a 7nm technologií EUV. Architektura CPU / GPU Kirin 990 však nebyla zrovna uspokojivá v případě nárůstu výkonu, protože nedostala žádné velké aktualizace, ale to se konečně změní s nadcházejícím Kirin 1020 SoC.

Nejnovější zprávy ukazují, že procesor Kirin 1020 je označován jako „Baltimore“. Není divu, protože čipy Huawei byly vždy pojmenovány po městech. Také víme, že čipová sada bude postavena pomocí 5nm procesu TSMC pro lepší energetickou účinnost a stabilnější výkon. Větší změna však přichází s jádry CPU.

Procesor Kirin

Kirin 1020 bude také používat nová jádra Cortex-A78 přeskakující jádra A77, která najdete v jiných vlajkových lodí SoC, jako je MediaTek 1000 Dimensity. Ve srovnání s Cortex-A76 na modelu Kirin 990 umožní nová základní architektura systému Kirin 1020 snadno dosáhnout 50% zlepšení výkonu oproti svému předchůdci.

To je obrovský upgrade na to, co již bylo docela rychlé SoC. Navíc dává Huawei přednost před ostatními konkurenty, jako je výše uvedený MediaTek, kteří se stále ještě spoléhají na výkon Cortex-A77. Pokud jde o GPU, neuniklo nic, ale doufáme, že můžeme očekávat podobně velký upgrade.

Autor: Lukáš

Zdroj:GizmoChina

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.