Huawei má v Číně přední žebříčky prodeje smartphonů, ale asistuje mu Xiaomi

Míra, v níž výrobci OEM vycházejí z nových chytrých telefonů, lze vysledovat ze skutečnosti, že výrobci smartphonů závisejí na prodeji nejen od nových kupujících, ale od současných vlastníků, kteří upgradují na nejnovější model. Každý nový model přichází s jedinečnou funkcí, která by pro některé mohla být zajímavá, ale bohužel v příštích několika měsících se obvykle objeví lepší model.

Mate 30

Apple a Samsung mají nejvěrnější fan základnu na světě, kteří si postupně zachovávají modely značek. Objevila se však nová zpráva, která ukazuje 10 nejlepších značek telefonů Android s nejvyšší mírou retence v Číně. Seznam samozřejmě neobsahuje podobné společnosti Apple a Samsung, které v současné době bojují na druhém největším trhu na světě. Místo toho se jako model telefonu objevila řada Huawei Mate s nejvyšší mírou retence 55,01%. Řada Mate zaznamenala v průběhu let obrovské zlepšení designu a hardwaru. Vlajkový model se masivně prodává i mimo Čínu.

Po řadě Mate následuje série Xiaomi Mi Max s mírou retence 47,49%. Série Huawei P přichází na třetí pozici s mírou retence 47,06%. V první desítce je také řada Xiaomi Mi Note, Xiaomi Digital Series, Huawei Maimang Series, Xiaomi MIX Series, Redmi Note Series, Vivo Y Series a Vivo X Series.

V seznamu dominují pouze tři značky a není divu, že tyto tři značky jsou z hlediska objemu prodejů v současné době mezi pěti nejlepšími čínskými výrobci telefonů.

Autor: Lukáš

Zdroj: GizmoChina

Štítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.