Huawei Mate 30 a Mate 30 Pro budou mít odemykatelný bootloader

Ve čtvrtek společnost Huawei představila řadu Huawei Mate 30 bez služeb a aplikací Google. Nyní od Huawei víme, že můžete odemknout bootloader na Huawei Mate 30 a Mate 30 Pro.

V rozhovoru pro Android Authority Huawei potvrdil, že odblokování bootloaderu bude k dispozici v řadě Mate 30. Společnost dříve povolila odblokování bootloaderu na svých smartphonech, ale později byla tato možnost odstraněna kvůli problémům se zabezpečením.

Zde je prohlášení od Richard Yu:

„Omezili jsme [odblokování bootloaderu], protože jsme chtěli spotřebitelům zaručit větší bezpečnost. Tentokrát však ponecháme spotřebitelům více svobody, aby si sami mohli pohrát s více přizpůsobením. Plánujeme to spotřebitelům v budoucnu dovolit. “

Proč je to nutné? Majitelé řady Mate 30 nemohou do zařízení stahovat služby a aplikace Google Play kvůli současné situaci mezi Huawei a USA.

Díky odemčenému zavaděči mohou majitelé zařízení snadno nainstalovat služby Google Play a také její oblíbené aplikace. Huawei by také mohla přinést řadu Mate 30 s odemčeným bootloaderem hned po vybalení z krabice.

Společnost Huawei očekává dodání přibližně 20 milionů kusů nejnovější řady Huawei Mate 30. Při zahájení série Mate 30 společnost Huawei oznámila, že dodala více 17 milionů kusů řady Huawei P30 a 16 milionů kusů řady Huawei Mate 20.

Autor: Lukáš

Zdroj: HuaweiCentral

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.