Huawei Mate 30 a Mate 30 Pro jsou v Číně velmi populární

Čínští spotřebitelé nakupují modely Huawei Mate 30 hromadně. V Evropě zůstává budoucnost nejistá. Většina obchodních zástupců po Evropě zatím nedala žádné konkrétní stanovisko ohledně zahájení prodeje.

Huawei Mate 30 Pro

Nedávno představené Huawei Mate 30 a Mate 30 Pro se v Evropě v současné době neprodávají. Přestože oficiální prohlášení je, že se zařízení objeví v Evropě tento rok (samozřejmě bez služeb Google). Osobně jsem zvědav, zda se telefonů dočkáme alespoň v roce 2019, případně jestli nás nechají v očekávání do roku 2020. Konec konců, špičkové chytré telefony Huawei P40 se očekávají znovu kolem února 2020.

V květnu 2019 Amerika uvalila na Huawei zákaz obchodování. Bylo uděleno prodloužení o tři měsíce, což americkým společnostem umožnilo pokračovat v podnikání s Huawei. Nezdá se však, že by USA v listopadu tento termín prodloužilo potřetí.

Ačkoli je kolem situace stále docela nejasno, myslím, že čínský výrobce prostě ještě nevypracoval strategii, jak se s tím vypořádat v Evropě, takže zůstává nesmírně nejisté, zda se Huawei stále rozhodne uvolnit své chytré telefony Mate v České republice, popřípadě v celé Evropě. V zemích, jako je Malajsie, Filipíny, Singapur a Thajsko, se nové top modely jednoduše začnou prodávat. A někde už i jsou v prodeji od včera.

Mate 30 ProPokud se Huawei rozhodne prodávat zařízení v Evropě, zůstává otázkou, kolik Českých obchodů bude ochotno prodávat Mate 30 a Mate 30 Pro. Přece jenom nakoupit telefony u kterých nebude jistota, že si na našem trhu najdou své zákazníky se také nebude chtít zkrátka každému.

Nezbívá nám nic jiného, než čekat. Jak se Huawei rozhodne na Evropském trhu.

Autor: Lukáš

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.